וובמאסטר - תיכנות ובניית אתרים

אודות וובמאסטר:

אודות האתר
גירסאות
האנשים שמאחרי האתר

אודות וובמאסטר

"אם יש לך דעת, תן לאחרים להדליק את נרותיהם בשלהבתה"
                                                                                (תומאס פולר)


במשך זמן רב נתקלנו בשאלות בפורומים השונים ברחבי הרשת הישראלית, לגבי אתרים ללימוד בניית אתרים בעברית.
כל פעם מחדש נאלצנו להסביר שלצערינו, לא קיימת חיה כזו. רבים הם האתרים הישראלים המכילים סקריפטים מוכנים, מאמרים ודוגמאות, חלקם אף ברמה גבוהה. אך שום אתר אינו מרכז תחתיו את כל השפות המשמשות לבניית אתרים, וודאי שלא מדריכים שלמים, המלמדים את הנושא מבראשית.
פעם אחר פעם נאלצנו להפנות אנשים לאתרים בשפה האנגלית (אתרים מצויינים בפני עצמם).
עדיין, רוב החומר המקצועי בנושאי בניית אתרים כתוב באנגלית, ולכן חשוב מאוד ללמוד להתמודד עם שפה זו, באם רוצים להגיע לרמה מקצועית סבירה.

webmaster "מתיימר" לתת מענה לכל אותם אנשים המועניינים להתחיל או להרחיב את הידע שלהם בבניית אתרים, ולעשות זאת בשפה העברית.
אמנם רוב הקישורים שתמצאו באתר, ואולי גם חלק מהתשובות שתקבלו בפורומים השונים, יפנו בעצם לאתרים באנגלית, אך עם הזמן, ובעזרת הגולשים, אנו מקווים להרחיב את כמות החומר באתר, ולהופכו למאגר של חומר בעברית בכל נושאי בניית האתרים.

האתר מנוהל בהתנדבות ע"י אנשי מקצוע, כל אחד בתחומו. אנשים אלו שמחים לחלוק את הידע שלהם עם כל אדם אשר חשקה נפשו בלימוד בניית אתרים.
הצלחתו של האתר תלוייה בגולשים באותה המידה שהיא תלוייה בצוות האתר. שיתוף פעולה, ורצון מצד הגולשים לתרום לאתר באותה מידה שהאתר תורם להם, תקדם את מטרתינו, ותעזור גם לגולשים אחרים.

אודות וובמאסטר:
אודות האתר
גירסאות
האנשים שמאחרי האתר

V3: וובמאסטר 2.0

לעולם לא לקח לנו כל כך הרבה זמן לבנות אתר, כמו את הגרסה הנוכחית של וובמאסטר. היו לנו (ועדיין ישנן) תוכניות בשמיים בשבילו, אבל את הזמן לשבת ולבצע אותן - לא מצאנו. גניבה של כמה שעות פה ויום שם, ובסופו של דבר הגענו בסוף אפריל 2008 לאתר שאפשר להעלות לאוויר, גם אם הוא עדיין אינו מכיל את כל מה שתכננו בשבילו. כולינו תקווה שבחודשים הבאים נמצא את הזמן להשלים את כל התוכניות. אז אם אתם קוראים טקסט זה איפשהו בשנת 2009 - אנא, שילחו לנו מייל ותנו לנו על הראש :)

V2: גירסאת המשפט השנון

בוקר טוב! יפה ששמתם לב שהאתר הקודם לא היה נוח. לא סיפרו לכם שאתרי תוכן אמורים להיות מהירים ונגישים? איך, איך נתתם לנו שנתיים לסבול עם החלונות האלו? אז הזזנו אייקונים, החלפנו רקעים, אבל כשמחפשים איזה מאמר מסכן... גוועלד!
31/11/2003 - עולה הגרסה השניה של וובמאסטר. נקיה יותר, מהירה יותר, שימושית יותר. היו גולשים שקצת התאכזבו לגלות שהמערכת החלונאית נעלמה לה, אבל בסופו של דבר, הכל לטובה.

V1: הגירסא החלונאית

30/05/2002. היום הגדול, וובמאסטר עולה לאוויר (ואנחנו עוד שקלנו לקרוא לו בוננזה :P ). הרעיון לאתר עלה מתוך צורך של קבוצת אנשים במקום אשר ירכז את הידע (הרב) שהסתובב ברשת, בפורומים בעיקר. אנשים התגייסו, כתבו, בנו ובדקו, ובסופו של דבר נולד אתר. העיצוב הראשון היה אמנם גימיקי, אבל הניב קריאות התפעלות מכל עבר, ואפילו כמה נסיונות חיקוי (שלא צלחו במיוחד...). הוא היה כבד, איטי, קצת מסורבל - אבל הוא סוף סוף קיים. במבט לאחור, העיצוב פשוט קצת הקדים את זמנו... במחשבים החזקים והחיבורים המהירים של היום - הוא טס... אתם מוזמנים להתרשם מגרסא זו בקישור משמאל, אך קחו בחשבון שזו הדגמה בלבד והאתר לא מתעדכן.
אודות וובמאסטר:
אודות האתר
גירסאות
האנשים שמאחרי האתר

אלי ענתבי

מתכנת מאז 2002, מתמחה בטכנולוגיות front-end אך כותב גם back-end בסביבות דוטנט ו-וורדפרס. שותף בחברת entry לבניית אתרים

ענבל גלבוע

מתכנתת צד שרת ובסיסי נתונים עם ניסיון של כ-12 שנה בתחום.

תודות

אורן פייט - עיצב את העמוד הראשי וטמפלייט הפנימי של הגירסא הנוכחית. [תיק עבודות]
sweethome.co.il - תרמו את אחסון האתר בין השנים 2002-2008. [sweethome]
אריאל ספרונוב - עיצב את הקונספט העיצובי של הגירסא השלישית של וובמאסטר.
זהר פלד - סייע רבות בראשית דרכו של האתר, כתב את מדריך ה-html ומאמרים שונים. ניהל תקופה מסויימת את פורום בניית אתרים.
ארתור רייזין ז"ל - סייע רבות בימי הראשונים של האתר, כתב את מערכת הרפרנס שהייתה בגירסא הקודמת של האתר. ארתור נהרג בתאונת דרכים באפריל 2008, יהי זיכרו ברוך.
אלעד אוסדון - כתב את מערכת הפורומים שהייתה בגירסא הראשונה של האתר.
וובמאסטר © כל הזכויות שמורות