וובמאסטר - תיכנות ובניית אתרים

מדריך CSS - תכונות תיבה

רן בר-זיק ,‏ אינטרנט ישראל‏ ‏/‏ 8 ינואר, 2003
F+
F-
האלמנטים של HTML נמצאים כולם בתוך תיבה מרובעת. בעזרת התכונות המוסברות כאן תוכל לשלוט במראה, במיקום ובגודל של התיבות הללו.

לשם הדגמה הבה נניח שכל תיבה כזו (האלמנט) מוקפת במרובע(padding) , אשר גם הוא מוקף במרובע(border) , וגם זה ממוקם בתוך מרובע(margin). לכל אחד מהמרכיבים padding, border וגם margin יש אפשרות להגדיר בנפרד גודל לכל אחת מהפאות: bottom, top, left וכן right. גם margin וגם padding מוגדרים באותו אופן:

td{padding:5mm;padding-bottom:2mm;}
table{ padding:2mm 4mm 1mm 3mm;}
body{margin:1cm 1in 0cm;}
th{padding:2cm 1in;}
ה-TD מוגדר כבעל רווח פנימי (עד לדפנות התא) של 5 מילימטרים מכל כיוון פרט לתחתון, שם זה 2 מילימטרים בלבד. ה-TABLE יהיה בעל רווח פנימי (במילימטרים) של 2, 4, 1, ו-3, כלפי מעלה, ימינה, מטה ושמאלה בהתאמה (כאשר ישנם 4 ערכים מתחילים מלמעלה ומתקדמים הכיוון השעון). למסמך כולו יש רווח מהדפנות של סנטימטר מלמעלה, אינטש אחד מכל צד ו- 0 מלמטה. (כאשר ישנם שלושה ערכים, הראשון מתייחס ללמעלה, השני לשני הצדדים והשלישי ללמטה). בTH יש שני ערכים והם נותנים לרווח העליון 2 סמ' ולכל אחד משני הצדדים אינטש אחד.

רן בר-זיק, אינטרנט ישראל

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.

אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com
תגיות: CSS‏  /  מדריך‏  /  בניית אתרים‏  

תגובות בפייסבוק

תגובות למאמרתגיות פופולאריות

X
הצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק להישאר מעודכן!
וובמאסטר © כל הזכויות שמורות