וובמאסטר - תיכנות ובניית אתרים

מדריך ארועים - קישור ללא קישור

זהר עמיהוד/‏ 24 נובמבר, 2003
F+
F-
לפעמים יש צורך בהצגת אובייקט כקישור מבלי להפעיל קישור וזאת כדי "לנצל" את תכונות התגית ואובייקט הקישור (Link). התכונות שינוצלו הם קו תחתי לטקסט מקושר וסמן משתנה כאשר העכבר מצביע על הקישור.

קטע הקוד הבא לקוח מדף
09.html :
<p>
	לחץ <a href="" onclick="document.bgColor='Orange';" >כאן</a>
	לשינוי רקע הדף
</p>
בכוונה לא נכתב דבר במאפיין href (המאפיין href חייב להופיע בתגית <a>, אחרת זה לא יהיה קישור). האם לחיצה על הקישור תפעיל משפט JavaScript שישנה את צבע הרקע? לא.

אל תאמין לי, נסה בעצמך.

כדי "לנטרל" את המאפיין href של התגית <a>, יש לכתוב:
<a href="javascript:void(0);"> 
קטע הקוד הבא לקוח מדף 10.html :
<p>
	לחץ <a href="javascript:void(0);" onclick="document.bgColor='Orange';">כאן</a>
	לשינוי רקע הדף
</p>
בלי להיכנס להסבר של void(0), המילה כאן שבמשפט שלעיל היא קישור. לפחות ויזואלית, היא נראית כמו כל קישור "כשר". אלא שלחיצה על הקישור לא תפנה ל-URL, שלא קיים, אלא תפעיל את האירוע onclick, אם קיים.

אם האירוע onclick לא ייכתב במסגרת התגית <a> בה המאפיין href מוגדר javascript:void(0), לחיצה על הקישור לא תעשה דבר. בעת טעינת קובץ 10.html

זהר עמיהוד

זהר עמיהוד, מומחה שיווק וקידום אתרים באינטרנט. עוזר לבעלי עסקים להביא יותר לקוחות לאתר, ליצור יותר פניות ויותר מכירות. מרצה בנושאי שיווק באינטרנט. תואר שני במינהל עסקים מטעם אוניברסיטת תל-אביב, מוסמך מטעם חברת מיקרוסופט, מחבר ספרי מחשבים רבי-מכר.
אתר: http://www.hod-ami.co.il
תגיות: JS‏  /  Javascript‏  /  DHTML‏  /  DOM‏  /  Dynamic‏  /  דינמי‏  /  ארועים‏  /  events‏  /  event‏  /  ארוע‏  /  link‏  

תגובות בפייסבוק

תגובות למאמרעוד במדריך

תגיות פופולאריות

X
הצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק להישאר מעודכן!
וובמאסטר © כל הזכויות שמורות