וובמאסטר - תיכנות ובניית אתרים
שאלות ותשובות:
הוסף תשובה

תכנות צד שרת

שלום,
במסגרת הבית ספר אני בונה אתר בשפות- SQL, JSP, HTML, CSS.
שאלתי את המורה אם כאשר אני אסיים את האתר אני אוכל להעלות אותו לאינטרנט והיא אמרה שכן אבל שזה יהיה לי מאד בעייתי כי בשביל לאחסן JSP צריך ללמוד לינוקס וזה הרבה עבודה אבל אני מוזמן לנסות.
מכך עולות לי שתי שאלות:
1. זה נכון? כי זה נשמע מוזר שאחת השפות המתקדמות ביותר בשוק כלכך קשה להשתמש בה באינטרנט... (אם זה לא נכון אני אשמח לקישורים לאתרי אחסון שמאחסנים JSP)
2. אם זה נכון, אז איזה שפה צד שרת אתם ממליצים לי ללמוד כדי להמיר את הJSP כך שאני אוכל בסוף להעלות אותו לאינטרנט?

תודה מראש!!

Ofer Ezrachi, 10/1/2015
הוסף תשובה  |  הוסף הערה
3 תשובות לשאלה זו
הוסף תשובה
זה לא מדויק. לינוקס היא מערכת הפעלה שהיא כן נותנת המון למי שמכיר אותה אבל זה ממש לא חובה. אתה יכול לאחסן כבר עכשיו את האתר, בתשלום או אפילו בחינם אם הוא קטן. ממש לא קשה להשתמש בה באינטרנט ואני מאוד ממליץ על הפלטפורמה של גוגל - Google App Engine כי אתה מתחיל בחינם ורק אם אתה צריך משאבים נוספים אתה משלם - תשלום לפי שימוש.
https://cloud.google.com/appengine/docs/java/gettingstarted/introduction
רן שרייבר, 11/1/2015
הוסף תשובה  |  הוסף הערה
תודה על התגובה,
אבל לא הבנתי איך עובד היישום של גוגל, תוכל להסביר לי?
Ofer Ezrachi, 11/1/2015
הוסף תשובה  |  הוסף הערה
על ההורדה של Java אני אוותר, אני מניח שיש לך כבר על המחשב. קודם כל אני ממליץ להשתמש באקליפס, תוריד את אקליפס למפתחי Java EE (אם אין לך כבר) מהאתר שלהם. http://www.eclipse.org/home/index.php
לגבי המדריך של גוגל, אני חושב שזה מיותר להשתמש עכשיו בmaven, אז פשוט תוריד את הפלאגין של אקליפס, תיצור דרכו פרוייקט ומשם תמשיך.
https://developers.google.com/eclipse/
אתה יכול בכלל לדלג לקטע הזה במדריך https://cloud.google.com/appengine/docs/java/gettingstarted/ui_and_code

אחרי שאתה יוצר נניח קובץ JSP, אתה נכנס אליו, עושה מקש ימני ושם תראה את האופציה להריץ, סביר להניח שתוכל לגשת לדף דרך localhost:8888

אם אתה רוצה להישאר בתוכנית החינמית אתה לא תשתמש ממש ב-SQL. תקרא כאן, במדריך להכנת פרוייקט ראשון : https://cloud.google.com/appengine/docs/java/gettingstarted/usingdatastore

עוד על אפשרויות של אחסון מידע - https://cloud.google.com/appengine/docs/java/storage
(החינם = App Engine Datastore). אני אישית התעסקתי עם אחסון בעזרת JDO - https://cloud.google.com/appengine/docs/java/datastore/jdo/overview-dn2

יש גם המון שירותים ממש שימושיים לאחסון קבצים ועוד. תגיע אליהם מאוחר יותר אחרי שתתעסק קצת ב-appengine.

אגב - appengine תומך גם באותו האופן ב-Php,Python, ו-Go בנוסף ל-Java, ובצורה אחרת (זה קצת יותר מורכב) גם בNode.js ושפות אחרות.

תראה, אני יודע שזה יכול להיות מאוד מאוד מבלבל בהתחלה כל השמות של השירותים והמגוון העצום של האופציות, אבל אחרי שתוריד את הפלאגין לאקליפס, תיצור פרוייקט לדוג' של Hello World ב-JSP ותראה שזה די פשוט אז תזרום גם לאחסון מידע, ואח"כ אולי תכיר עוד שירותים.
רן שרייבר, 12/1/2015
הוסף תשובה  |  הוסף הערה
הוסף תשובה לשאלה זו:
וובמאסטר © כל הזכויות שמורות