וובמאסטר - תיכנות ובניית אתרים
שאלות ותשובות:
הוסף תשובה

איך מטמיעים פונט באתר כמו שיש בוובמאסטר?

אני רואה שבאתר הזה משתמשים בפונט לא סטנדרטי "Rutz_OERegularPro" איך אפשר לעשות את זה? במחשב שלי אני לא רואה שהפונט הזה מותקן ובכל זאת אני מצליח לראות את הפונט באתר.

Roni Gal, 12/11/2011
תגיות: פונטים‏  /  וובמאסטר‏  /  עיצוב‏  
הוסף תשובה  |  הוסף הערה
1 תשובות לשאלה זו
הוסף תשובה
למעשה השיטה קיימת המון זמן, עוד מימי אקספלורר 5 (אז זה היה נקרא WEFT למייטב זיכרוני) אבל הייתה מסורבלת יותר. כיום כל הדפדפנים המודרניים תומכים ב-font-face, מה שמאפשר להטמיע פונטים בצורה פשוטה מאוד.

לכל מנוע של דפדפן יש פורמט פונט שונה, אחד קורא SVG, השני WOFF וכן הלאה. כלומר כדי להטמיע את הפונט אתה צריך שיהיה לך את הפונט בכל הפורמטים הנחוצים.

יש כאן פוסט שמרחיב על הדרך הטכנית של הביצוע של זה: http://www.bakufsa.com/web-font-embedding

וכמובן יש לשים לב שהטמעת פונטים קינייניים באינטרנט מחייבת רכישה של רישיון מתאים. הפונט שיש כאן בוובמאסטר נרכש מעודד עזר, שמשווק חלק מהפונטים שלו גם בגירסאות רשת, ועם הרכישה כבר שולח אותם בכל הפורמטים שהאתר צריך. http://odedezer.com/ezerfamily

בנוסף, יש שירותים כמו typekit.com / fonts.com שמציעים שירות של מנוי חודשי לשימוש בפונטים. הם לא שולחים לך את הפונט בפועל אלא נותנים לך קוד להטמעה באתר כך שהפונט נשאב מהשרתים שלהם ישירות, וזה פעיל כל עוד המנוי שלך בתוקף. ואז כל מה שאתה צריך זה רק להכליל את הקוד שהם שולחים לך, ולהתחיל להישתמש בפונטים...
אלי ענתבי, 12/11/2011
הוסף תשובה  |  הוסף הערה
הוסף תשובה לשאלה זו:
וובמאסטר © כל הזכויות שמורות