מדריך SQL – מבוא לעבודה מול Access

פתיחת בסיס הנתונים


עם פתיחת אקסס, נבחר ביצירת בסיס נתונים חדש, ונשמור אותו בשם (להגדלת התמונות בדף זה יש ללחוץ על התמונה הרצויה).

יצירת טבלאות


נבחר באופציה "יצירת טבלה בתצוגת עיצוב" ונתחיל לבנות את הטבלה.

ב"שם השדה" נכתוב את השם שאנו רוצים לתת לעמודה, ב"סוג נתונים" נבחר את סוג הנתונים שאנו רוצים לאכסן בעמודה, ובשדה התיאור, ניתן תיאור קצר לעמודה (שדה זה אינו נכרחי, אך עוזר להבין את מבנה בסיס הנתונים).

כאשר אנו בוחרים סוג שדה מסויים, מופיע טופס בתחתית החלון עם האפשרויות השונות של שדה זה. לקבלת הסבר על אפשרות מסויימת, יש להקליק עליה, ומיד יופיע הסבר קצר לצידה.

לאחר סיום בניית הטבלה, נסגור אותה ונתבקש לתת לה שם. רצוי מאוד לקרוא לטבלאות, וגם לעמודות שלהן, בשם משמעותי מאוד, המייצג את תוכן הטבלה.

את בסיס הנתונים books.mdb המוכן, ניתן להוריד מהלינק הזה. נשתמש בו בפרקים הבאים.

הרצת שאילתות


אמנם אין אנו יודעים עדיין איך נראית שאילתה, אך מכיוון שזהו הפרק היחיד הדן בתיפעולה של תוכנת האקסס, נלמד איך מריצים שאילתה.

בתפריט האקסס, נלחץ על "שאילתות", ונבחר באפשרות הראשונה, "יצירת שאילתה בתצוגת עיצוב".
ייפתח לנו החלון הבא:

ייפתח לנו החלון הבא:

מכיוון שזהו מדריך SQL, ולא מדריך אקסס, אנו לא נלמד להרכיב אותן אוטומטית באמצעות האקסס, אלא לכתוב אותן בשפת SQL. לכן, נלחץ על "סגור" כדי לסגור את החלון, ונעבור ישירות ל"עורך ה-SQL", ע"י לחיצה על הכפתור עליו כתוב SQL בסרגל הכלים של אקסס:

ייפתח לנו עורך ה-SQL, ובו נקליד את השאילתה (כרגע איננו יודעים כיצד לעשות זאת). כדי להריץ את השאילתה, נלחץ על כפתור סימן הקריאה האדום בסרגל הכלים של אקסס:

אקסס הינה תוכנה מורכבת ורבת אפשרויות. התכונות אשר הוצגו בפרק זה הינן אך קצה הקרחון, אך למטרת לימוד שפת ה-SQL אין לנו צורך ביותר מזה.

תגיות: , , , , , ,

entry

סטודיו לבניית אתרים שהוקם בינואר 2005

תגובות בפייסבוק