מדריך SEO – בדיקת ביצועים

‏ • Internet Israel

כלי ה-SEO של WebMatrix מכיל גם בדיקת ביצועים בסיסית שנעשית כחלק מדו"ח ה-SEO המפורט שאנו מייצרים. על מנת להסתכל על דו"ח הביצועים, עלינו להכנס לדו"ח קיים וללחוץ על Performance בסרגל העליון:

Performance

מייד ההודעות, האזהרות והשגיאות המוכרות לנו יתחלפו למסך כזה:

בדיקת ביצועים

במסך יש פירוט של כל הדפים שנסרקו באתר עם זמן הטעינה שלהם בשניות. כאשר המטרה כמובן היא שכל הדפים יעלו מהר ככל הניתן. ניתן להזיז את הסרגל העליון על מנת לסנן את הדפים האיטיים יותר.

image

חשוב לזכור שזמן הטעינה נובע מכמה סיבות, אחת הסיבות היא מהירות החיבור שלכם לאינטרנט. בדיקה זהה שרצה על אותו אתר יכולה לתת תוצאות שונות ברוחב פס שונה. דפים עולים מהר יותר ברוחב פס גבוה יותר. זמן הטעינה יכול להשתנות גם בגלל עומסים זמניים על השרת (במיוחד באחסון שיתופי) בדיקה בבוקר ובדיקה בערב יכולות להוציא תוצאות שונות לחלוטין. למרות זאת, אם בכמה דוחו"ת אתם רואים שיש בעיה בדף אחד או בקבוצת דפים והבעיה הזו חוזרת על עצמה – סימן שיש לכם בעיה בתחום הביצועים שיש לפתור אותה. לעתים הפתרון כרוך בהחלפת ספק אחסון, לעתים הפתרון מצריך שינוי (לפעמים גם מאד מינורי) בקוד צד השרת של האתר או שינוי בכמה שאילתות שנשלחות למסד הנתונים.

ביצועים הם מאד חשובים עבור SEO. מנוע החיפוש בודק את ביצועי האתר ו'מעניש' אתרים איטיים מדי. גם מבחינת הגולש – הרבה יותר נעים לגלוש באתר מהיר. אתרים מהירים גורמים לגולשים להשאר בהם ולהנות ממשך השהיה וגם לבצע פעולות שבסופו של דבר מכניסות כסף לאתר. סף הסבלנות של הגולשים ברשת הוא נמוך מאד והם ממהרים לקפוץ לאתר אחר. SEO טכני טוב לא רק הופך את האתר לידידותי יותר למנועי חיפוש, הוא הופך את האתר לידידותי יותר לגולשים בכך שהוא הופך את האיכות הטכנית שלו ואת הביצועים שלו לטובים הרבה יותר.

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק