שלח תשובה

זירת השאלות

1618
צפיות
3
תשובות

בניית אתר

,‏ 23 בנובמבר, 2013

שלום אני רוצה ללמוד איך לבנות אתר איך מתחילים איזה שפות צריך לדעת לפי הסדר ?

ואם תוכלו להסביר לי את כול השאר
תודה

3 תשובות

 1. בעקרון זה מתחלק לשפות צד לקוח ושפות צד שרת.
  צד לקוח: כל מה שרץ במחשב של הלקוח: HTML לתוכן עצמו, CSS לעיצוב שלו, JS כדי שהאתר יהיה דינאמי (להגיב ללחיצות, לפעולות מצד המשתמש, לבצע חישובים, וכו').
  צד שרת: כל מה שרץ בשרת: פה אתה צריך לבחור שפת תכנות אחת (לדוג': JAVA/PHP/C#/Python וכו'). אח"כ סביר להניח שתצטרך ללמוד SQL שזאת שפה שאיתה עובדים עם בסיס נתונים.

  בעקרון זה הבסיס, תתחיל לפי הסדר שכתבתי – מ-HTML עד לשפת תכנות. יש פה מדריכים מצויינים באתר ותוכל ללמוד מהם. אם תרצה תוכל ללמוד גם מהאתר w3schools.com.

 2. ArielSafari הגיב:

  1. דבר ראשון והכי חשוב שתצטרך לדעת הוא השפה HTML.
  2. אחר כך תצטרך ללמוד שפה עיצובית כדי לעצב את האתר שלך הלא היא CSS.
  3. אז גם JavaScript כדי לדעת להוסיף לאתרים שלך עניין.
  4. אחרי שלמדת את השפות האלה טוב, ותרגלת הרבה תוכל להתחיל ללמוד PHP (או כל שפת צד-שרת אחרת שיש) אבל רק את החלק הפשוט, ולא את הנושאים היותר מתקדמים (כמו מבוסס-עצמים ובסיסי נתונים).
  5. לפני שתלמד בסיסי נתונים בשפת צד השרת (אני ממליץ PHP – השפה הנפוצה ביותר בקרב בוני האתרים) אתה צריך ללמוד את השפה My-SQL שהיא שפה מאוד פשוטה (יחסית) ובה משתמשים לבניית בסיסי נתונים. ואחרי שלמדת אותה טוב, תוכל לחזור למדריך ה-PHP וללמוד את הנושאים המתקדמים.

  6. אחרי שלמדת את זה, אתה כבר יודע לבנות אתרים ברמה טובה+. עכשיו הגיע הזמן להרחיב את האופקים עם שפות כמו SASS ו-jQuery שהן פשוט 'תוספות' לשפות CSS ו-JS.

  כשתדע את כל זה, אתה בהחלט תהיה וובמאסטר! אז בהצלחה! 🙂

שלח תשובה