מדריך SEO – הקדמה

‏ • Internet Israel

SEO משמעותו היא Search Engine Optimization. מה תפקידו של SEO? התשובה להגדיל את הנראות של האתר באמצעות מנועי החיפוש. כיום חלק גדול מאד מהגולשים לאתר מגיעים אליו באמצעות מנועי חיפוש (גוגל או בינג לדוגמא). כאשר אני מחפש ביטוי כלשהו במנוע החיפוש הוא שולף לי רשימה של דפי אינטרנט ומציג את הכותרת שלהם ואת התקציר שלהם. כאשר אני צריך לבחור את אחד הדפים בהתאם לצורך שלי. כאשר יותר גולשים יכנסו לאתר אם הוא יופיע יותר בתוצאות למילות חיפוש פופולריות ומיקומו יהיה יותר גבוה.

מי שקובע את מיקומו של האתר במנוע החיפוש הוא לא בן אדם אלא אלגוריתמים משוכללים שדרך פעילותם מורכבת וסודית. אם למשל נחפש 'פיתוח אינטרנט' אנו נראה שנכון לכתיבת שורות אלו, לאתר אינטרנט ישראל יש שליטה מוחלטת במונח הזה – שתי התוצאות הראשונות הם שלו:

 

חיפוש לדוגמא

שאר המתחרים במחרוזת החיפוש הזו יצטרכו או לשלם כסף לגוגל על מנת להופיע בשני הסטריפים של הפרסומות או להסתפק במיקומים הנמוכים יותר. כאשר רוב המשתמשים יבחרו ללחוץ דווקא על אינטרנט ישראל.

החשיבות שיש ל-SEO היא עצומה. כתוצאה מחשיבות זו התפתח מקצוע חדש שנקרא 'איש SEO' שתפקידו הוא לדאוג שלאתר תהיה נוכחות במחרוזות חיפוש נבחרות.

מומחה SEO כשמו כן הוא, מומחה. סדרת המאמרים הזו לא תהפוך אתכם למומחי SEO או תלמד אתכם SEO במידה מספקת בשביל לעבוד בכך. אך אני כן אלמד אתכם כיצד להשתמש בתוכנת WebMatrix על מנת לשפר את איכותו של האתר מבחינת SEO.

חמושים בענווה המתבקשת, אנו נתקדם הלאה. ישנן כמה טכניקות SEO שבגדול אפשר לחלק אותן לשני חלקים – onsite ו-offsite. בטכניקות ה-offsite שמצריכות פעילות מחוץ לאתר אנו לא ניגע כלל. טכניקות onsite נוגעות לדברים שאנו יכולים לבצע באתר שלנו. כאשר אנו נתמקד ב-SEO הקשור יותר לקוד ופחות לתוכן.

SEO טכני, זה הקשור לקוד, הוא כינוי כולל למגוון טכניקות שאנו, כמפתחים, יכולים לנקוט בהן על מנת ליצור נראות גבוהה לאתר שלנו מבחינת מנועי חיפוש. הטכניקות האלו כוללות מגוון של שיטות – ממאד בנאליות כמו למשל לדאוג שתהיה כותרת H1 אחת בכל דף ועד פחות טריוויאליות כמו להשתמש ב-HTML סמנטי. SEO טכני הוא מורכב ודורש סריקה של האתר הקיים על מנת לראות מה חסר ולתקן את הדרוש תיקון.

תוכנת WebMatrix החינמית של מיקרוסופט יכולה לסייע לנו מאד בהפקת דוח"ות מפורטים על כל אתר (גם אתרים שלא נבנו באמצעותה) ולתקן את הדרוש תיקון באתרים האלו. אם אתם בוני אתרים, כדאי מאד להשתמש בתוכנה על מנת להפיק דו"חות טכניים מפורטים על תקלות SEO ולהיעזר בהם על מנת לתקן את התקלות האלו.

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק