מדריך Internet Explorer 9 למפתחים – הקדמה

‏ • Internet Israel

אינטרנט אקספלורר 9 הוא דפדפן מודרני, העומד בתקנים של ה-WC3 וכן תומך בתקינת HTML 5 ו-CSS3. כאשר התמיכה היא תמיכה בתקנים שכבר בשלים. בדומה לדפדפנים מודרניים אחרים, ישנם כלי פיתוח מדהימים שמסייעים למפתחי אינטרנט לבנות וליצור אפליקציות ואתרי אינטרנט המותאמים לדפדפן זה. כלי הפיתוח רלוונטי מאד לכל מה שנוגע לפרונט אנד – כלומר קוד ה-HTML, ה-CSS, ה-JavaScript ואלמנטים נוספים הקשורים לצד הלקוח (Client Side).

לאור מעמדה של מיקרוסופט כיצרנית המובילה של מערכות הפעלה, ולאור הפופולריות הרבה של חלונות 7, סביר להניח שאינטרנט אקספלורר 9 יהיה מספיק פופולרי על מנת שלא יתעלמו ממנו. מפתחי אינטרנט אקספלורר 9 השקיעו זמן רב ומחשבה רבה בכלי פיתוח טובים – לפיכך חבל שלא לנצל אותם או על מנת לפתור בעיות שאנחנו רואים באפליקציה/אתר שלנו או אפילו כשימוש ככלי פיתוח עיקריים.

בדיוק כפי ששווה לבדוק ולנסות את כלי הפיתוח של כרום, ספארי ואופרה (ש-Dragonfly מתוצרתם היה כלי הפיתוח הראשון) – כך שווה ללמוד ולהכיר את כלי הפיתוח המתקדמים של אינטרנט אקספלורר 9.

התקנה של אינטרנט אקספלורר 9 אפשרית רק עם מערכת הפעלה מודרנית (גם ויסטה היא אפשרות). הדפדפן כולל כבר את כלי הפיתוח. על מנת להגיע אל כלי הפיתוח ניתן ללחוץ על F12 או פשןו ללחוץ על אייקון גלגל השיניים שיש בצד ימין ולבחור בכלי המפתחים:

Developer tools

לאחר הלחיצה הראשונית, כלי הפיתוח נפתח בחלון נפרד. אני בדרך כלל מעדיף שהוא יפתח באותו החלון של האתר שלנו, לפיכך אנו נלחץ על האייקון הקטן מצד ימין למעלה:

לצמצם את חלון כלי המפתחים

לאחר הלחיצה, אנו נראה שכלי הפיתוח מאכלס חצי מהמסך. אנו יכולים לקבוע את הגודל של כלי הפיתוח באמצעות לחיצה וגרירה של חלקו העליון.

image

אם נסתכל היטב על המדריך, אנו נראה שיש לו שני סרגלי כלים:

image

סרגל הכלים בחלקו העליון של כלי המפתחים משנים את סוג הדפדפן ומכילים כלי ולידציה, שמירה, חיפוש וניהול שונים. סרגל הכלים בחלקו התחתון של כלי המפתחים מכילים את הפונקציונליות של הכלי בנוגע לאספקטים שונים בצד הלקוח.

תגיות: , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק