מדריך ASP.NET – הקדמה והתקנת סביבת עבודה

‏ • Sela

מדריך ASP.NET ASP.NET היא פלטפורמה וותיקה ומתקדמת לפיתוח אפליקציות Web מבית מיקרוסופט. במדריך זה, נתמקד בפיתוח אפליקציות Web בגישת ASP.NET Web Forms המאפשרת לבנות אתרי Web דינאמיים, מבוססי אירועים, בעלי ממשק גראפי מתקדם, אשר תומכים בטכנולוגיות מתקדמות כגון AJAX ועבודה מול בסיסי נתונים. גישות נוספות לפיתוח ב- ASP.NET הן ASP.NET MVC וכן CSHTML.

מדריך ASP.NET זה ילווה אתכם בצעדים הראשונים בפיתוח אפליקציות Web – כיצד לפתח דפי ASPX, אופן הטיפול באירועים באמצעות קוד C#, וסקירה של הפקדים הבסיסיים והמתקדמים אותם ניתן לשלב בעמודים שתבנו.

במדריך זה תמצאו גם נושאים מתקדמים כגון עבודה עם בסיסי נתונים באפליקציות Web, דרכים לאבטחת האתר אותו אתם בונים, ושיטות לבניית ממשק משתמש מתקדם באמצעות Master Pages ופקדי וולידציה.

בנוסף למדריך זה ישנם מספר מדריכים מומלצים נוספים, אשר יעזרו לכם לפתח אתרי Web איכותיים ומתקדמים:

· מדריך C#

· מדריך HTML

· מדריך Javascript

· מדריך CSS

אז איך מתחילים?

על-מנת להתחיל בפיתוח אפליקציות Web באמצעות ASP.NET Web Forms, יש להתקין את סביבת הפיתוח Visual Studio 2010.

אם אין ברשותכם רישיון להתקנת גירסה כלשהי של Visual Studio 2010, תוכלו להתקין את Visual Web Developer 2010 Express שהיא גרסה חינמית של סביבת הפיתוח המפורסמת מבית מיקרוסופט.

התקנת Visual Web Developer 2010 Express

כדי להוריד את Visual Web Developer 2010 Express בצורה המהירה ביותר ובחינם, לחצו על כפתור התקנה:

מדריך ASP.NET

הלחיצה תוביל אתכם לאתר ההורדה של Visual Web Developer 2010 Express העושה שימוש ב- Web Platform Installer – כלי שהופך את תהליך ההתקנה של מגוון תוכנות לבניית אתרים למשהו מהיר ביותר. אם עדיין לא התקנתם את ה- Web Platform Installer, לחצו כל הכפתור הירוק הגדול:

מדריך ASP.NET

ההתקנה של Web Platform Installer תסתיים מהר מאד, ולאחריה יופיע מסך ההתקנה של Visual Web Developer Express 2010 SP1:

מדריך ASP.NET

לחצו על הכפתור Install בתחתית המסך, ורשימת כל הרכיבים שיותקנו תוצג לפניכם. הרשימה מציגה את Visual Web Developer Express 2010 שאיתו נעבוד במדריך זה וכן מספר רכיבים נוספים שיעזרו במהלך הפיתוח כמו תוכנת SQL Server Express שהיא מסד נתונים חינמי או IIS Express שהוא שרת אינטרנט לצרכי פיתוח:

מדריך ASP.NET

לחצו על I Accept להמשך.

כעת תתבקשו לבחור את שיטת ההזדהות מול מסד הנתונים. לשם גמישות מירבית, בחרו באפשרות השניה – Mixed Mode Authentication. בנוסף, הכניסו את סיסמת המנהל בה תשתמשו בעת השימוש במסד הנתונים (בחרו סיסמא כלשהי, אך זכרו אותה להמשך).

מדריך ASP.NET
לאחר שהכנסתם את הסיסמא פעמיים, לחצו על Continue כדי להמשיך.

בשלב זה תכנת ההתקנה תתחיל להוריד את הקבצים המבוקשים ולהתקין אותם. תהליך זה יכול לקחת מספר דקות. במהלך עבודת ההתקנה, יוצג מסך שמראה את התקדמות התהליך:

מדריך ASP.NET

יתכן שבמהלך ההתקנה תתבקשו להפעיל מחדש את המחשב, בדומה לחלונית הבאה:

מדריך ASP.NET
מומלץ לאשר את ההפעלה מחדש על ידי לחיצה על Yes. ההתקנה תמשיך מאותה הנקודה לאחר ההפעלה מחדש.

בסיום ההתקנה יופיע החלון הבא:

מדריך ASP.NET

לחצו על Finish כדי לסיים את הההתקנה ועל Exit בחלון הבא כדי לצאת מתכנת ההתקנה.

זהו! התקנתם את Visual Web Developer 2010 Express בהצלחה.

כעת כל שנותר הוא להפעיל את סביבת הפיתוח. כדי לעשות זאת לחצו על כפתור ה Start, אז בחרו ב All Programs וב Microsoft Visual Studio Express. כעת לחצו על Microsoft Visual Web Developer 2010 כדי לפתוח את סביבת הפיתוח:

מדריך ASP.NET

ומה עושים עכשיו? מתחילים לפתח! עברו למדריך הבא בו ניצור פרוייקט בסביבת הפיתוח החדשה שלנו.

תגיות: , , , ,

IdoFlatow

יועץ ומרצה בקבוצת סלע לתחומי Web ו-Data. עוסק בתחומים Asp.Net, WCF, Silverlight, IIS ו-Entity Framework.כותב הקורס הרשמי של מיקרוסופט ל-WCF וכן שותף בכתיבת הספר ASP.NET Programmer's Reference (ISBN 978-0470505458)

תגובות בפייסבוק