שלח תשובה

זירת השאלות

480
צפיות
4
תשובות

אודה על תשובה חכמה אך לא מתוחכמת

,‏ 26 ביולי, 2004

רצה הגורל ונכנסתי לעבוד בחברה בעת ביצוע פרויקט מחשוב (אני מתחום אחר בכלל). מסד נתונים מאוד חשוב שלנו הועבר לאינטרנט והגישה אליו היא בקודים אישיים. לדעתי מדובר במערכת שנכתבה ב perl עם DB Mysql.
כרגע הסיפור עובד די לאט והחברה איננה מצליחה לשפר את המצב.
שאלתי: האם הגיוני לבקש שחלק מהמידע (כמו למשל רשימת הסניפים, או רשימת הסוכנים) ירד אל מחשב הלקוח בעת ההתחברות הראשונית. כך ייחסך זמן רב בעבודה השוטפת. נכון שלפעמים צריך לעדכן את הרשימות האלה אבל בכל זאת…
שאלתי אותם את השאלה הזו ונעניתי תשובה מתחמקת…
בבקשה לא להציע לי שינויים מרחיקי לכת שיחייבו עוד הוצאות וזמן…
ותודה מראש!

תגיות:

4 תשובות

 1. עדיף הזמן שלך מאשר הזמן של הגולשים
  א. בכל כניסה ייקח הרבה זמן להוריד את המידע ללקוח, רוב הגולשים לא ייחכו כ"כ הרבה. מה גם שהם לא בהכרח זקוקים לכל המידע שאתה מוריד אליהם.
  ב. עלולה להיות לך בעיה של הרשאות דפדפן
  ג. המידע שהגולש יראה לא יהיה מעודכן לגמרי

  הדרך הטובה ביותר היא פשוט לייעל את הקוד. אז כן, זה דורש שינויים וזמן, אבל בסופו של דבר תהיה לך אפליקציה מתפקדת ופתוחה להרחבות עתידיות.

  אם אתה רצה פתרון פשוט וזמני –
  קודם כל אתה צריך לאתר את מוקד העומס. האם הוא בקשר מול מסד הנתונים? האם הוא בכמות המידע שנשלח בבת אחת ללקוח בכל דף?

  אם מדובר בעבודה מול ה-DB,  הייתי מנסה להכניס את הנתונים הקבועים (אלו שנשלפים כמו שהם, לא כתוצאה של חיפוש) לתוך משתני אפליקציה שזמינים לכל הגולשים, ובהם להשתמש באתר. את המשתנים האלו לעדכן כל פעם שנעשה שינוי במידע. כך תחסוך הרבה גישות ל-DB.

  אם מדובר על כמות הנתונים, אז לנסות לצמצם עד כמה שאפשר את מה שאתה שולח ללקוח, באמצעות חלוקה לעמודים, הקטנת וייעול קוד ה-HTML, הקטנת תמונות (או שימוש באובייקט שמקטין אותן בזמן ריצה) וכו'.

  בכל אופן – פתרון נקודתי הוא לא הפתרון. אם מסד הנתונים מאוד חשוב, שווה להשקיע את הזמן והכסף על מנת לגרום לאפליקציה לעבוד בצורה הכי אופטימאלית.

 2. gily הגיב:

  תודה רבה אבל…
  נניח שהגעתי למסקנה המטורפת שבכל זאת עדיף כך. (בסוגריים: לא הבנת את מהות המערכת, אין כאן לקוחות, רק עובדים, והבעיה המרכזית היא כנראה עומס על השרת כתוצאה ממס' רב של גישות בו-זמנית)
  האם ב- 20-30 שעות עבודה ניתן לבצע את הטעות הגדולה שהזהרת מפניה עד לתיקון ייעול ופישוט האפליקציה כפי שהתחייבו לעשות ולא ביצעו כבר חודשיים?

 3. כמו שאמרת –
  אני לא מכירה את המערכת, לכן אני לא יכולה לומר לך כמה שעות זה ייקח

  אבל להערכתי, אם מדובר במערכת בסדר גודל בינוני, 20-30 שעות בהחלט יכולים להספיק (למי שבנה את המערכת ומכיר אותה) לעבור על הקוד ולייעל את הגישות לבסיס הנתונים, בתנאי שהוא יודע מה לעשות….
  כמובן שזה לא תחליף לתיקון האפליקציה עצמה. זה רק פלסטר.

 4. gily הגיב:

  המון תודה – חזרנו לנקודת ההתחלה
  אבל לפחות ניסיתי

שלח תשובה