שלח תשובה

זירת השאלות

374
צפיות
6
תשובות

זקוק לעצה/דעה בעניין הצעת עבודה

,‏ 23 במאי, 2005

היי לכולם!

אני זקוק לעצה של מקצוענים בנושא הבא: חברה מסויימת מציעה לי עבודה כמעצב/מתכנת אתרים בתנאים הבאים: הם מספקים לי מקום עבודה (משרד שלהם), ציוד, לקוחות וכו', ועל כל עבודה שאני מקבל אני מחזיר להם חצי (50%) מסכום ההזמנה. כלומר, אם יש לי הזמנה לאתר (סתם אני זורק סכום לדוגמא) ב-2000 דולר – אני מחזיר להם 1000. אם אני צריך, למשל, להשתמש באאוטסורסינג ולשלם להם, למשל, 200 דולר על עבודה זו או אחרת, אז שנינו משלמים את ה-200 ומתחלקים ב-1800 שנשארו.

אז השאלה הגדולה היא – האם אתם חושבים שזה כדאי? האם התנאים האלה הוגנים או ש-50% זה סכום מופרך מדי (וזה מה שאני חושב כרגע)? מה דעתכם?

תודה מראש!

תגיות:

6 תשובות

 1. BuildHome הגיב:

  דרושים עוד פרטים
  מה אתה בעצם עושה? מה הם בעצם עושים? כולל גרפיקה? איזה הוצאות יהיו לך?
  תפרט כל מה שהם מספקים לך, כל מה שאתה מספק להם.
  אתה עובד כשכיר (תלוש משכורת) או פרילאנסר?

  אתה עושה איתם חוזה בכתב או בעל פה?

 2. יגאל55555 הגיב:

  הנה עוד פרטים
  קודם כל, תודה על התשובה!
  עכשיו, לגבי השאלות ששאלת: מה שאני עושה זה בעצם יושב במשרד שלהם ובונה אתרים. הם חברה שפוגשת הרבה לקוחות, ויש בינהם כאלה שמעוניינים לבנות אתרים לעסקים שלהם, אז מה שהם עושים זה מפנים את האנשים האלה אלי, ממליצים עלי… בעצם עושים לי פאבלישינג. כמו כן הוצאות הציוד עליהם (מחשב, שרת, תוכנות), גם החשמל, מן הסתם. אני עובד איתם כפרילאנסר, מעצב ובונה את האתרים לאותם האנשים שהם הפנו אלי. זה כולל גראפיקה, למרות שיהיו מקרים בהם אני אאלץ להשתמש באאוטסורסינג (גרפיקאית אחרת, לעיצוב לוגואים למשל). ההוצאות שלי, כמו שזה נראה כרגע, זה רק הוצאות על דלק (אני מניח שזה יהיה משהו כמו 500 ש"ח לחודש). בינתיים לא דובר על חוזה בכתב. מצד שני לא דובר גם על חוזה בעל פה, אלה הם רק הדברים שהם אמרו לי/הבטיחו לי.

  ושוב, תודה על העזרה!

 3. בוב הגיב:

  עצה…
  אני חושב שהדבר הראשון הפשוט שאתה צריך לעשות פה זה זמן מול כסף.
  כמה זמן אתה תעבוד בשבוע? למשל 48 שעות בשכר מינימום זה יכול להיות 3,300 וכל אחד יכול להרוויח את זה בלי ידע או תעודה. לך יש ידע לעשות משהו שמישהו אחר לא יכול לעשות…בקיצור תעשה חושבים ותעשה שיעורי בבית.

 4. BuildHome הגיב:

  מה בנוגע
  לעבודתך? אתה עובד כפרילאנסר בחברה או שכיר? אם פרילאנסר, אתה עסק רשום?
  דבר נוסף, יש לך מחשב בבית? מה שצריך כדי לעבוד על אתר אינטרנט?
  ככה תראה בעצם מה הם מספקים לך ומה בדיוק אתה באמת באמת צריך מהם כדי שיספקו לך.
  האם זה בעצם רק לקוחות כי למשל מחשב בבית יש לך וכל מה שצריך או יותר מכך?

  מה הם עושים חוץ מההוצאות על המשרד ומה שהוא מכיל ולהביא לקוחות?
  מה המחירים שאתה לוקח? אתה צריך לכסות את עצמך, לכסות הוצאות וכמובן הכנסה מינימאלית שתוכל לחיות ממנה.

  אתה היחידי שעובד שם בצורה כזו?
  בן כמה אתה? כמה ניסיון יש לך בפיתוח אתרים?

  אחרי סיכום התנאים וההסכמים חובה לעשות הסכם בכתב כמו שצריך.

 5. יגאל55555 הגיב:

  אוקיי, ככה…
  כעיקרון אני פרילאנסר, אבל  כבר לא  עסק רשום, אז ככל הנראה אני אקבל מהם תלוש משכורת.
  מחשב בבית וודאי שיש לי, עם כל התוכנות שאני צריך (אישית) להקמת אתרים, אבל הם, כמו שאני הבנתי, לא ממש ששים להשקיע בתוכנות הדרושות (אפילו אמרו שאני אביא את המחשב שלי מהבית (כי כל התוכנות שלי הן עם רשיון), אבל פסלתי את האופציה הזאת מיד). אז הם מחפשים פתרון גם לזה. אני, כמובן, יכול לעבוד מהבית, אבל אחד התנאים שלהם הוא שאני אשב דווקא במשרד שלהם, כדי שאנשים (לקוחות) יוכלו מיד לדבר איתי בקשר לאתרים.
  מה שאני צריך זה, מן הסתם, מחשב, רצוי חזק, עם יכולות שרת (אבל יש להם שרת במקום, אז זה לא משנה), את התוכנות הדרושות לעבודה (תוכנת ניהול אתרים (דרימוויבר, היא עושה את זה מצויין, לא רק בונה אתרים בשיטת WYSIWYG), תוכנת גראפיקה (פוטושופ או פוטואימפאקט) ופלאש. יש עוד כל מיני תוכנות שאני עובד איתם (כמו, למשל, DHTML MENU STUDIO), אבל זה כבר פחות נחוץ) וסביבת עבודה נורמלית, שקטה.
  מה עוד הם עושים? אני לא בטוח שאני הבנתי את השאלה, אבל אשתדל לענות בכל זאת: הם חברת השקעות ביזמים, ומה שהם יעשו, חוץ מלספק את המשרד והלקוחות, זה לשכנע את היזמים לבנות אתר באינטרנט שיציג את עצמם/מוצרם ולבנות את האתר אצלי.
  המחירים שאני לוקח… קצת קשה לענות כי יש אתר ויש אתר… בוא נגיד ככה – על אתר HTML רגיל, עד 5 דפים, אני לוקח פלוס-מינוס 1500 ש"ח, תלוי מה הלקוח רוצה: אתר יותר פשוט, לרוב טקסטואלי אז 1000 ש"ח, עם יותר גראפיקה 1500-2000 ש"ח. אבל יש גם אתרי פלאש ואתרים דינאמיים (ASP) ושם המחירים כבר אחרים לגמרי, תלוי במה שהלקוח רוצה.
  הם מבטיחים כמה לקוחות בחודש, כ"א עם אתר שיהיה שווה לא פחות מ-$1000. אני, מן הסתם, לא יודע עד כמה זה יכול להיות נכון. אבל הם אמרו שאם זה יהיה פתאום, רק לקוח אחד בחודש, אז הם אפילו לא יקחו על זה את הדמי תיווך האלה (50%).
  כן, אני היחיד שיעבוד שם ככה (ככל הידוע לי נכון לרגע זה).
  אני בן 27, מפתח אתרים כבר בערך 5 שנים. יש לי נסיון באתרי HTML ואתרי פלאש, ורק כשנה-שנה וחצי בפיתוח אתרים ב-ASP.

 6. תראה, הכל שאלה של כדאיות.
  או שהם יתחייבו על בסיס הכנסה מסויים שיהיה לך כל חודש, או שיגדירו שהם לוקחים אחוזים רק מעבר ל-X הכנסות מסויים. כך שלמשל אם נכנס לך בחודש פחות מ-5000 ש"ח – הם לא מקבלים מזה גרוש.
  כמובן שאתם יכולים לעשות מעיין מדרגות: על 5000 – 10%, על 8000 – 30%, וכן הלאה.

  בעיקרון, יש לדיל הזה כדאיות גדולה מאוד עבורך, בעצם זה שאתה מתעסק בתיכנות, ולא ברדיפה אחרי לקוחות. זה מאוד מקל על העבודה ומאפשר לך יותר להתרכז במה שאתה אוהב ולא בבירוקרטיה. בהמשך, אם זה יצדיק את עצמו, תוכל אפילו לקחת מזכירה שתטפל בעבודה השוטפת מול הלקוחות – ואז בכלל אתה תחיה טוב.

  50% זה הרבה מאוד. הם חייבים להבין שאם אתה מתמחר אתר רגיל בכ-100 ש"ח, המחיר שאתה תעביר ללקוחות שהם יפנו אליך יהיה 200 ש"ח – כדי לכסות את האחוזים שהם מבקשים. זה מאוד תלוי בסוג הלקוחות שהם מפנים. יש כאלה שמספיק המילה של החברה ההיא בשביל שישכרו אותך no matter what, ויש כאלה שבאמת יעדיפו להשוות מחירים.

  על פניו, ממה ששמענו עד עכשיו על ההצעה – נראה שהם דיי בטוחים בעצמם ברמת ההכנסה החודשים שהם יכולים לייצר. סה"כ, משרד תחזוקה וציוד זה לא סיפור כ"כ זול.

  מה שלא יהיה – שיהיה לך 1000 בהצלחה  

שלח תשובה