שלח תשובה

זירת השאלות

591
צפיות
6
תשובות

ירוקה בנושא חבילות איכסון

,‏ 17 באוגוסט, 2006

שלום,

עד עכשיו עבדתי די הרבה עם קבצי ASP וHTML, בניתי, שכללתי וכד', אבל תמיד עבדתי עם אתרים שכבר היו בנויים בבסיסם. אף פעם לא בניתי אתר חדש ממש מ-א', כשעוד אין כלום-כלום בשרת.
עכשיו מישהו הזמין ממני אתר חדש ושלח לי את פרטי הדומיין שרכש, וכשנכנסתי ראיתי שהדומיין כבר מחולק אוטומטית לתיקיות.
יש לי טריליון שאלות, אבל חברת האיכסון היא בניו-יוק ואני מעדיפה לחפש כאן תשובות לפני שאני נאלצת לשבור את השיניים באנגלית מקצועית מול התמיכה בנושא שאני לא ממש מבינה בו.. אז הנה:

שאלה ראשונה זה למה מיועדות כל התיקיות? (images זה לתמונות, זה אני יודעת. והבנתי שאת הקבצים הבסיסיים צריך להכניס לתיקיה HTML. אבל מה זה, לדוג' cgi-bin, loggs, pub, data וכו') האם יש חלוקה לתיקיות ככה בכל חבילת איכסון?

חוצמיזה, החברה המאכסנת מספקת מן ממשק-ניהול לחשבון המשתמש. האם דרכו עלי להעלות את הקבצים? (עד היום העליתי תמיד רק דרך FTP)
צירפתי צילום של עמוד ממשק הניהול בעמוד ה manage Users.
מה הכוונה כאן של הuser? משתמש של-מה?
האם הבנתי נכון שדרך כאן מעלים את הקבצים?
מה זה shell? הבנתי שאולי זה שרת לינוקס ואז הוא לא יתמוך בקבצי ASP. האם זה מחייב? האם יש עוד הבדלים בין שרתים שצריך לדעת עליהם?

תודה רבה מראש!!

תגיות:

6 תשובות

 1. aviadfe הגיב:

  כמה דברים.
  1. תראי, אם את עוסקת בצורה פרטית בבניית אתרים, אין לך שרת משלך עבור האתר. כלומר, הלקוח צריך לקנות שרת בעצמו.
  ההתנהלות הלא נכונה שלך כאן, היא בעובדה שאת צריכה לספק ללקוח טרם מתן הצעה, דרישות. דרישות במקרה שלך, זה שרת WINDOWS SERVER. אם השרת אינו שרת WINDOWS, אז הוא יצטרך להחליף. אם לא ירצה, אזי אחד מהשניים: או שאת כזאת מקצוענית שאת יכולה בכזו קלות להחלי בצורה יישומית לשיטה כמו PHP, או שאת לא יכולה לבצע את הפרויקט.

  להסברים ספציפיים:
  שרת האינטרנט הוא אשר מסדר את אפשרויות גישה והאבטחה של הספריות של האתר שלך. כל משתמש שמאחסן אתר משלו בשרת שיתופי, מוגדרת לו ספרית אב, שהיא מבחינתו הבסיס לכל הספריות. כלומר, אינך יכולה לגשת לספריה שיצרה את ספרית האב שלך. מבחינתך אין מעל ספרית האב ספריה. כל האתר שלך מתיחס דרך ספרית האב.

  במקביל לזה, שרת האינטרנט מגדיר, מה ספריית השורש להרצה. כלומר, איזו ספריה על הדיסק הקשיח של השרת, היא הספריה שכל פעם שיקלידו את שם הדומיין של האתר, יגיעו אוטומטית אליה.

  לכן, יש שתי שיטות לאחסון שיתופי של כמה אתרים על אותו שרת:
  1. ספריית האב וספריית השורש – אותה ספריה. כלומר, קובץ index.htm או איך שאת קוראת לו, שרץ אוטומטית עם כתיבת הדומיין, יושב בספריית האב עצמה, וממנה והלאה את חופשית בד"כ לנהל את כל הספריות כיד הדמיון העולה עלייך.

  2. ספריית השורש היא ספרייה בתוך ספריית האב. כלומר, למרות שאת יכולה לגשת לספריית האב, את לא תוכלי לגשת לקבצים המצויים בה, דרך האינטרנט, אלא רק לקבצים מספריית השורש והלאה.

  בארה"ב רוב השרתים שראיתי מסודרים כמו השיטה השניה מסיבות אבטחה.
  כאשר את רוצה לנהל מסד נתונים של קובץ, למשל אקסס. את מציבה את הקובץ בתוך ספריית DATA, שנמצאת בתוך ספריית האב, אבל מחוץ לספריית השורש. כעת, אף אחד לא יוכל לגשת לקובץ הזה דרך האינטרנט, אבל את תוכלי לקרוא בASP לנתונים מתו הקובץ הזה. אותוהדבר כשיש ספריית CGI-BIN, שכיום אין לה כמעט משמעות:
  פעם ועד היום רבים מהאתרים הגדולים כתובים בטכנולוגייה הדינאמית הראשונה שהומצאה לעיבוד נתונים בצד שרת: CGI. היא בדיוק כמו ASP ו-PHP רק ותיקה הרבה יותר, קשה הרבה יותר, אך יש רבים שטוענים שהיא מאובטחת יותרוטובה יותר מבחינת כמות משימות אפשרית. עובדה היא שרוב חברות הסליקה של כרטיסי אשראי משתמשים בCGI. מדוע? כי מי שעובד נכון עם CGI, יוצר קובץ תוכנה של CGI בנפרד מקובץ HTM שרץ כקובץ סטאטי. הCGI רץ מתוך הספריה המאובטחת שנמצאת מחוץ לספריית השורש, כותב לתוך קובץ HTM את הנתונים, ומכאן ממשיך לרוץ רק קובץ HTM.

  לסיכום, אין לך חובה להשתמש בספריות הללו, אבל זה היה מיועד פשוט כדי לעשות סדר באתר. אם את עובדת מול ACCESS עדיף באמת לשים אותו בתוך ספריית DATA. תמונות דווקא הייתי ממליץ לבנות ספרית IMAGES משלך בתוך ספריית השורש, ולא מחוצה לה. ספריית CGI-BIN אין לך כל כך שימוש עבורה. ספריית LOG ושמות דומים, היא ספריה שאת לא כותבת לתוכה, והיא שומרת קבצי LOG שנוצרו כתוצאה מגולשים שגלשו לאתר שלך ובהם מידע עליהם.

  אם יש לך ספריה בשם wwwroot, או httpdoc, או root, או master, כנראה שזאת ספריית השורש ובתוכה רק ניתן לשים דפי WEB.

  לגבי נתונים בהם השרת שלך תומך:
  רשמי לי את כתובת האתר של החברה הזאת ואוכל לבדוק מה יש לך שם ומה אין.

 2. oritF הגיב:

  אביעד, תודה! השקעת…
  (בתפוז שאלתי כבר פעמיים ולא ממש התיחסו אלי ברצינות)

  בכלופן, כתובת האתר היא: http://www.uvepartners.com/

 3. aviadfe הגיב:

  לא נותן כלום הקישור
  זה נותן דף עם אמירת תודה על ביקור וזהו. אני צריך את כתובת האתר הפתוחה לכולם

 4. oritF הגיב:

  כי עוד לא הכנסתי דפים..
  עוד לא בניתי את האתר..
  חברת האיכסון שמה את הדף הזה כדף ברירת מחדל, בנתיים, עד שיוכנסו דפי האתר.

 5. aviadfe הגיב:

  אני ביקשתי קישור אחר…
  ביקשתי קישור לדף הראשי של חברת האחסון.

 6. בניה הגיב:

  זה לא שרת windows
  ב"ה

  יש שמה set htaccess.
  ASP לא תרוץ על השרת.

שלח תשובה