שלח תשובה

זירת השאלות

1099
צפיות
3
תשובות

דילמה – תואר במחשבים או נסיון מעשי

,‏ 21 בינואר, 2007

שלום, הייתי רוצה להתייעץ אתכם.

אני מסיים כרגע סמסטר ראשון במדעי המחשב שנה א'.
אני נמצא בתלבטות קשה האם להמשיך לעבר קבלת תואר לאחר שלוש שנים,
או להפסיק ללמוד ולחפש עבודה בתחום פיתוח ווב, ומשם להתפתח?

ראוי לציין שהמשיכה שלי היא לאינטרנט ולפיתוח ווב. יש לי גם נסיון בסיסי ב LAMP וכמובן ב HTML ו CSS.

אם ברצונכם שאוסיף עוד פרטים אני אשמח.

אוקיר לכם תודה על תשובותיכם.

תגיות:

3 תשובות

 1. החלטה קשה
  אני חושב ששורה תחתונה זה מאוד תלוי באופי שלך.

  אני ויתרתי על התואר לטובת פרילאנס, כי אני "עצמאי" בדמי. לא רואה את עצמי שכיר, וגם לא רואה את עצמי ממשיך לתכנת בעצמי בעתיד. הציפייה היא לבנות עסק ולהיות יותר איש שיווק. את עבודת התיכנות יעשו שכירים.

  למה ההקדמה הזאת? כי אם אתה אוהב את התיכנות עצמו, לך על תואר. היום אולי תמצא עבודה שתכניס לך הרבה כסף, ואתה תרגיש שממש ניצלת מ-3 שנים מפרכות באוניברסיטה. אבל בגיל 40 כשהחברה שאתה עובד בה תקרוס ואתה תמצא את עצמך בלי עבודה – העדיפות תינתן לבעלי תואר. חברות גדולות מסתכלות על ידע וניסיון, אבל רק על בעלי תואר. בלי תואר – לא תגיע לנקודה שיבחנו את הידע והניסיון שלך (כמובן שיש יוצאים מן הכלל, אני מדבר על המקובל).

  יותר מזה – יש לי חבר שהגיע לנקודה מאוד מרשימה באינטל, בה אמרו לו שמאותה נקודה הוא כבר לא יוכל להיתקדם בלי תואר.

 2. מס1 הגיב:

  לא לגמרי מדוייק
  שלב את העבודה והשלם את התואר דרך מוסד לימודים גמיש כמו אוניברסיטה פתוחה כך תרוויח פעמיים גם ותק ונסיון בעבודה וגם תואר בסוף ובלי לחץ

 3. אני מתנגד לרעיון
  תואר במדעי המחשב לאנשים רגילים – הוא לא תואר פשוט בכלל. אף פעם לא ניסיתי, אבל זה מה שאני שומע ממרבית החברים שלי שכן החליטו ללכת על כזה תואר.

  אוניברסיטה פתוחה, למי שאין לו משמעת עצמית גבוהה ורצון עז ללמוד – זה שגיאה פטאלית. הבחור צעיר, עוד אין לו היתחייבויות – שיפנה לעצמו את כל הזמן שבעולם ללמוד ולבסס את הידע שלו.

  זה לא שבמסגרת של תואר רגיל אי אפשר לעבוד במקביל. מספיק שהוא יודע html+css טוב, כבר יש לו לא מעת עבודה. פרוייקט פה פרוייקט שם. וכן, אפשר גם ללכלך את הידיים בעבודות שאינן ישיבה מול מחשב… בטווח הארוך זה ישתלם.

שלח תשובה