שלח תשובה

זירת השאלות

768
צפיות
4
תשובות

רעיון: מכרזים על עבודות לפרילנסרים חינם

,‏ 4 ביולי, 2008

רציתי להציע לבעלי אתר וובמאסטר שבתור אתר שהוקם בשביל הגולשים ולא בשביל המקימים אולי תוסיפו מדור מכרזים על הצעות עבודה בפיתוח אתרים. כיום יש 2 אתרים שלוקחים הרבה כסף רק בשביל להציע הצעה לאדם שמחפש מתכנת.

אני כתבתי קוד לאתר מכרזים על הצעות עבודה בASP וכמעט זרקתי אותו מכיוון שאין לי כוח להתעסק עם הקידום של האתר באינטרנט. אז אם אתם מעוניינים או שיש כאן איזה פרילנסר שרוצה לעזור לי להרים את זה ללא מטרות רווח רק בשביל שיהיה מקום נוח לפרילנסרים להשיג עבודה
דברו איתי

תגיות:

4 תשובות

 1. מתוכנן משהו כזה
  בקרוב אנחנו משיקים אגף שלם של תיקי עבודות לפרילאנסרים וחברות קטנות. המערכת כבר בנויה ובימים הקרובים תשוחרר לבדיקות מקיפות של מקורבים, ובהמשך תשוחרר לקהל הרחב.

  מדובר על מנגנון שיאפשר לכל פרילאנסר לפתוח לעצמו תיק עבודות ולהיכנס לאינדקס פרילאנסרים באתר, וכך להקל על מי שמחפש למצוא את הבעל מקצוע הכי מתאים לו.

  לעיניין זירת פרוייקטים, זה אפשרי, אבל התרשמתי שסוג הפרוייקטים וההצעות שניתנת הם לא רציני. xplace ו-bizreef שורה תחתונה הם אתרים לבאנרים, לא ראיתי פרוייקטים אמיתיים רציניים שמתגלגלים שם, מה גם שברגע שצץ איזה פרוייקט מעניין תמיד יש מי שיציע עליו 500 ש"ח, וזה דיי מכער את העמוד… האפשרות האחרת היא להגביל גישה רק לחבר'ה רציניים, אבל אז זה כבר נהפך לקהילה סגורה.

  הצעד שאנחנו מבצעים – מנגנון תיקי עבודות ואינדקס פרילאנסרים יאפשר לדפדף בין תיקי העבודות בצורה זריזה, למצוא מהר יותר את קבוצה האנשים שמתאימה לך כשאתה כבר רואה את העבודות שלהם ו"מה הם שווים", ולפנות אליהם מיידית דרך האתר.

  אני פחות מאמין במכרזים, כי אני בעצמי יקרן יותר מרף המחירים הממוצע בשוק, ואני יודע שכל בעלי המקצוע האיכותיים בשוק לא מתמודדים במכרזים, פשוט כי במכרז 95% מהמרכיבים בהחלטה לגבי מי יבחר זה המחיר, ואנחנו הרי יודעים שהזול יוצא יקר…

  יחד עם זאת – אני לא שולל את ההצעה שלך על הסף, בא נחכה עוד שבוע-שבועיים שהמנגנון החדש יהיה באויר, ואז נוכל לראות בצורה מדוייקת יותר מה התגובה של הפרילאנסרים ואם מצדיק בכל זאת לשלב מערכת שכזאת כאן באתר. בתבנית מסויימת המערכות הללו יכולות להשלים אחת את השניה, צריך רק לחשוב איך מסננים את ה"ספקים" הלא רציניים/מקצועיים.


  אלי ענתבי
  entry interactive
  http://www.entry.co.il

 2. samiprogram הגיב:

  תגובה לעניין
  צדקת בקשר לביקורת שלך על זירות מכרזים. באמת צריך לחשוב על מודל שיפתור את בעיות אתרי המכרזים כיוון שאחרי הכל יש יתרון באתר מכרזים כי אתה רואה את ההצעות מסודרות מתחת לפרוייקט.
  אפשר לדוגמא לחשוב על מודל של הצעות על מכרז שאינם כוללות מחיר. בהצעה יהיה חייב הפרילנסר להכניס פירוט על הדרך שלו תכנת את הרוייקט לדוגמא באיזה פלטפורמות ושפות תכנות באיזה טכנולוגיות להשתמש לדוגמא אחד יציע אתר מודעות בASP והשני יציע את זה עם ASP + AJAX יש איזשהו נוחות בהצעות שיושבות מתחת לפרוייקט בדף אחד.

 3. חשבתי על מנגנון כזה, לפרוייטים קטנים
  ז"א לא לאפשר לפרוייקטים מקיפים להיכנס, אלא רק לפרוייקטים של באנרים / מיניסייטים / תיכנות או שידרוג עמודים בסיסיים. משימות ביצועיסטיות בלבד. לא יודע עד כמה מערכת כזאת יכולה להיתקיים, אבל בא נראה באמת עד כמה זירת הפרילאנסרים תתפוס ונחשוב…

  לתת ניתוח לפרוייקט לגבי סוגי טכנולוגיות מתאימות ושיטות בניה – אני חושב שמהאיפיון הקצרצר שהלקוח מכניס לאתר לא ניתן ללמוד את זה, מה גם שתמיד אחרי פגישה עם הלקוח כשמציגים לו אפשרויות נוספות ו"מה הולך בשוק" האיפיון משתנה לחלוטין…

  שוב – אני לא שולל עדיין כלום, בא ניתן על זה עוד מחשבה. אם למישהו נוסף יש רעיונות בכיוון איך ליעל כזאת מערכת – נשמח לשמוע כמובן


  אלי ענתבי
  entry interactive
  http://www.entry.co.il

שלח תשובה