שלח תשובה

זירת השאלות

554
צפיות
2
תשובות

עומס על שרת

,‏ 29 בספטמבר, 2008

אני מתכנן להעלות אתר חגד על שרת ביתי עם קו חוץ של 512 (64 ק"ב)
בהנחה שכל רכיבי עמוד הבית שוקלים 400kb, מה צריך לקרות כדי שיהיה עומס?
כלומר, כמה דפים נצפים בשעה יגרמו לאתר לקרוס או פשוט לפעול באיטיות בלתי נסבלת?

תגיות:

2 תשובות

 1. כמה דברים
  1. אם אתה מנסה להריץ את זה על xp pro חשוב שתדע שה-IIS מוגבל למספר חיבורים בודדים ולא יאפשר כניסה של כמה אנשים ביחד

  2. חשוב שיהיה לך גם קו נכנס פנוי, ומעבר לזה החשבון הוא פשוט – 10 אנשים ביחד וזה כבר יהפוך להיות איטי. אי אפשר לדעת כמה עמודים בדיוק כי זה נגזרת של משקל (לא רק של הראשון) ושל כמות גולשים בו-זמנית.

  באופן כללי זו לא אופציה יציבה. אם זה אתר תדמיתי – אין טעם לריב איתו, בשביל כמה דולרים בודדים אתה ממקם את זה על שרת חיצוני. אבל אם זה סוג של אפליקציה פנימית שיש לה הכרח להיות פנימית – אתה צריך לדאוג לאפליקציה יעילה, להישתדל לצמצם בנפח הקבצים, ומקסימום להיות מוכן לאופציה של הרחבת הפס.

  תראה, לשם השוואה – שרת סטנדרטי בחווה מושכר באופן התחלתי עם קו של 5 מגה-ביט (עד לא מזמן בנטוויז'ן זה היה 3 מגה-ביט). מדובר על קו סימטרי, אבל השימוש בקו הנכנס הוא גם מאוד תלוי באפליקציה (אם יש העלאות קבצים וכו').

  אם יש לך קו יוצא של 512KBPS זה לא רע, ואם השרת יציב והחיבור יציב, זה בתסריטים מסויימים יכול לעבוד סבבה (שוב – מאוד תלוי גם באפליקציה ובעומסים בו-זמנית).


  אלי ענתבי

 2. pazer הגיב:

  היי
  ראשית תודה על התשובה
  השרת על windows vista והסוג הוא apache.
  הכוונה היא להעלאת אתר רגיל לרשת שיש סיכוי שייכנסו אליו גם 100 איש במקביל אולי אפילו יותר (וזה לא מספרים שאני ממציא…).

  עכשיו, שנינו יודעים שזה שיש 100 איש, זה לא אומר שכולם באותה שנייה לוחצים על לינק ומחכים שהשרת ימסור להם את המידע ולכן השאלה היא כמה אנשים בקירוב יכול דבר כזה להחזיק מבחינת רוחב הפס כי מבחינת התקשרויות וכל זה אני לא רואה בעיה כרגע.

שלח תשובה