שלח תשובה

זירת השאלות

953
צפיות
1
תשובות

שאלות חשובות בaspx (אני כותב בC#)

,‏ 18 ביוני, 2009

שלום, אני מנסה לבנות משהו בASPX עם שפת התכנות C#

לפני שאני מתחיל – אני יודע שזה יהיה קצת הרבה אבל אני מאוד מבקש את העזרה שלכם, זה משהו שממש מציק לי שאני לא מוצא פיתרון. אני מאוד אודה למי שיעזור, גם אם רק ינסה.

עכשיו ככה, שאלה ראשונה אני יכול לגשת לאלמנט כשהוא כתוב ב Response.Write?
לדוגמא
Response.Write("<input type=text name=t id=t  runat=server />") *i

ה *i בסוף זה כדי שהשורה תהיה מסודרת מצד שמאל

בנוסף אם אני כותב Response.Write בפעולה Page_Load
ובתוכו אני כותב למשל input מסויים(בלי runat=server) נגיד טקסט
ויש גם input שהוא submit אחרי שהמידע נשלח כלומר if(IsPostBack) *i
אני רוצה לקבל את מה שהוכנס לתוך input הטקסט כלומר לעשות request.form["blabla"] *i
אך מסתבר שהוא חושב שהוא לא קיים, ואני לא יודע למה זה קורה(בדקתי זאת אחרי שלא הופיע על ידי השוואה לnull ויצא true. כשאני משתיל בעיצוב עצמו את אותו הקוד בעזרת <% %> זה עובד חלק.
עכשיו מסתבר שהIsPostBack יוצא false גם אם שולחים את המידע משום מה – אולי בגלל שהresponse.write כותב את מה שהכנסנו למעלה, לפני הכל?
יש לכם איזה רעיון מה אפשר לעשות?

שאלה אחרת:
לכל input יש אירועים – onclick וכו' כל האירועים האלה הם של ג'אווה סקריפט. מה אם אני רוצה שתפעל פעולה הנמצאת בC# כשאירוע קורה? אפשר לעשות את זה?

שאלה נוספת:
איך אני יכול לגשת לאלמנט כלשהו, למשל input לvalue שלו וכו' מבלי שירוץ על השרת(מבלי ששלחנו את הנתונים)? בג'אווה סקריפט יש את document.getelementbyid

ועכשיו ניגש לעניין שבגללו שאלתי את השאלות
אני אסביר לכם את שני הדברים שברצוני לעשות. מדובר על דף אחד שבו יש רשימת משתמשים באתר – רשימת המשתמשים מגיעה ממסד הנתונים. דף זה הוא דף דינמי – משתנה לפי המשתמשים – כמה שיש מי שיש וכל השאר. בנוסף דינמי הכוונה שאני כותב הכל ב Page_Load ואת הHtml עצמו כותב ב response.write.
הדבר הראשון שאני רוצה לעשות הוא – לכל משתמש יש checkbox (בinput)  (את זה עשיתי), מסמנים את המשתמשים שרוצים למחוק לוחצים על submit מחק  והמשתמשים שסומנו נמחקו.
לכל checkbox יש value שהוא שם המשתמש(גם את זה עשיתי). אני רוצה לקבל את הvalue על ידי request.form אך כמו שכתבתי למעלה זה לא עובד… (הכוונה היא לקבל את שמות המשתמשים שאותם רוצים למחוק מהצ'קבוקס- ולמחוק אותם)


הדבר השני שאני רוצה לעשות הוא עידכון/שינוי הפרטים של המשתמשים.
אני אסביר את זה על משהו אחר. נאמר ויש לכם דף ובו טבלה. בטבלה יש שורה אחת ושתי עמודות, לא משנה מה יש בעמודה השנייה. נגיד ובעמודה הראשונה כתוב "oren12" (בלי שום תגית) עכשיו לוחצים על זה דאבל קליק – זה משתנה לtextbox (או input type=text לא משנה אחד מהם) כותבים משהו בטקסטבוקס, לוחצים אנטר וoren12 שהיה לפני כן משתנה למה שכתבנו בטקסט בוקס(את זה הצלחתי לעשות בדף כמו הדוגמא שנתונה כאן בעזרת עיצוב בלבד – עם ג'אווה סקריפט – נמצא בקובץ שהעלתי לנושא). עכשיו למה אני צריך שהאירועים יהיו בדף התיכנות C# (הכוונה לaspx.cs)? כדי לקבל את הvalue של הטקסט בוקס. כלומר אני צריך פעולה כלשהי שבג'אווה סקריפט קוראים לה onkeypress.תודה רבה!!!


אם תצטרכו איזה מידע – את הדף שעליו אני עובד, או אם לא הבנתם -הסבר אחר יינתן בשמחה!

תגיות:

1 תשובות

שלח תשובה