שלח תשובה

זירת השאלות

670
צפיות
2
תשובות

CSS ובעיית תאימות תצוגה עם FF

,‏ 2 ביולי, 2009

שלום.
אתחיל בזה שאני מבינה ב-HTML ו-CSS, אבל לא ברמת מומחה ולכן אודה אם תוכלו להיות סבלניים כלפיי.

אני מנסה לבנות אתר שיראה זהה גם ב-IE וגם ב-FF. לאחר שהצלחתי סוף סוף שגודל הפונט יהיה זהה, נוצרה בעיה בגודל התאים שבטבלה. רציתי שהתא יהיה 100% כך שאורכו יהיה עד סוף העמוד. באקספלורר זה עובד טוב ואילו ב-FF זה מתעלם מזה.

בנוסף, יש לי תפריט שנבנה ב-CSS ועובד כשורה. הבעיה היא ששמתי לב שאם חלון האקספלורר מוקטן ואני לוחצת על הכפתור maximize כדי להגדיל אותו, התפריט נמצא במיקום נמוך יותר, וכשאני עומדת עליו, פתאום הוא קופץ למיקום הנכון.

בעיה נוספת שאשמח אם תעזרו לי בה היא נושא היישור לימין. ניסיתי לשים קוד RTL, ואז באמת הכל מיושר כשורה ב-FF, אבל אז האקספלורר משבש לי את התפריט.

אני ממש אודה לכם אם תוכלו לעזור לי או לפחות לכוון אותי לפתרון הבעיה. ניסיתי לחפש המון ברשת בנוגע לבעיות אלו, אבל לא מצאתי משהו שיוכל לפתור את זה.

אם צריך, כאן ניתן לראות את הדף המדובר:
http://www.shevach.co.il/test/index.html
http://www.shevach.co.il/test/style.css

המון תודה מראש על כל מענה!

תגיות:

2 תשובות

 1. אמממ…
  קודם כל לא הבנתי למה הטקסט מקודד אצלך מוזר בקובץ, אין סיבה שלא יהיה כתוב עברית רגילה למרות שהקידוד שלך הוא יוניקוד…

  לגבי הבעיות תאימות, אקספלורר לפעמים גמיש יותר ומחפף "טעויות" ואז הוא "נראה טוב" בעוד פרייפוקס הוא נוקשה יותר. לכן כל מאפיין חייב להיות מדוייק לפי התקן, ואז עפ"י רוב האתר יראה פיקס בשני הדפדפנים.

  ספציפית לגבי גובה הטבלה, היא לא נמתחת עד סוף גודל העמוד כי לפי התקן, התג body לא נמתח כברירת מחדל עד סוף החלון… מה שאת צריכה לעשות זה

  html,body{width:100%; height:100%;}

  ואז מתיחה של טבלה על 100% גובה כן תיקלט…


  אלי ענתבי

 2. cholley הגיב:

  ניסיתי אבל…
  ניסיתי לשים בקובץ ה-CSS (הקישור אליו מצורף בהודעה הראשונה) את המאפיין height:100% אבל זה לא משנה ל-FF והטבלה לא מוכנה להימתח עד לסוף העמוד. מה הקוד שאני צריכה לשים כדי שזה ישפיע על שני הדפדנים כך שהשורה השלישית שלי תהיה שתקבל את רוב האחוזים עד לסוף העמוד (מקווה שהסברתי את כוונתי כראוי)?

  לגבי הקידוד המוזר, זה היה בגלל שעדכנתי את הדף בצורה שונה. עכשיו זה כבר בסדר.

  אני ממש אודה אם תוכלו לפתור לי את הבעיה הזו שאני כבר שעות מחפשת אליה פתרון.
  תודה מראש!

שלח תשובה