שלח תשובה

זירת השאלות

844
צפיות
1
תשובות

מה עדיף ללמוד php או asp ?

,‏ 6 באפריל, 2010

אני  מתכוון ללמוד פיתוח אתרים ואני מתלבט בין פיתוח  ב php  לבין  asp.net
במכללת הייטק ובנס יש את שני המסלולים
אומרים ש  php  עכשיו בצמיחה ,
בינתיים לפי מה שבדקתי יש פחות או יותר אות אותו ביקוש לשניהם?

אז מה כדאי?

אשמח לתגובות.

תגיות:

1 תשובות

 1. eyal453 הגיב:

  ASP.NET vs PHP
  שלום,

  אני בטוח שהרבה אנשים לא יסכימו עם מה שאני כותב לך כרגע. יש לי נסיון של 10 שנים בתחום וכתבתי בהרבה שפות בעבר. אני מכיר PHP, COLDFUSION, ועוד. כיום אני מפתח בטכנולוגיות של .NET וכמובן שיש חוסר אובייקטיביות פה.

  הכל אפשר לבנות גם ב PHP (יחד עם עזרים של JAVA וכו) וגם ב NET.

  הבחירה תלויה במטרה שלך ולאיזה כיוון אתה רוצה לקחת את זה. תכנות ב PHP זה דבר קל יותר וזול יותר (לא צריך לקנות כלים ספציפיים או להוריד תכנות פרוצות) ברוב המקרים. PHP גם מספק את הצורך הבסיסי של בניית אתר והרצתו באופן דיי פשוט. יש גם הרבה מערכות מבוססות TEMPLATES שיעזרו לך לבנות אתרים בקלילות ללא צורך ביותר מדי עבודה. אני ממליץ לך ללכת על PHP אם אתה רוצה להתחיל לעבוד בזמן הקרוב וכל המטרה שלך היא בניית אתרים פשוטים יחסית.
  החסרון ב PHP הוא שיש הרבה דברים שהוא לא מסוגל לבצע וכשאתה נתקל בצורך מסויים כמו MULTI THREADING אתה צריך לגשת לפיתוח פתרונות ב JAVA וכו. זה בעצם מביס את המטרה של ללמוד שפה אחת ולפתח איתה הכל.

  מה שמיקרוסופט עשו הוא בעצם איחוד של הרבה מאד דברים לסביבת עבודה אחת. קשה להסביר על רגל אחת בדיוק מה ה NET מאפשר לך לעשות כי זה ממש המון אבל מי ששולט בטכנולוגיות של מיקרוסופט בסופו של דבר יכול להשיג הרבה יותר מטרות במהירות הרבה יותר גבוהה ובסופו של דבר לקבל יותר כסף לשעה. האינטגרציה של SQL SERVER ב VISUAL STUDIO ודברים כמו ENTITY  FRAMEWORK מאפשרים לך לבנות מערכות בעשירית מהזמן ש PHP מאפשר לך (אני לא מגזים… ראה NET4 החדשה).

  כובד ויעילות:
  ישנם הרבה ויכוחים על מי יותר יעיל ומי דורש פחות משאבים. בסופו של דבר ASP.NET זה קוד מקומפל ובהגדרת ירוץ יותר מהר מקוד RUNTIME כמו PHP. כמו כן שרתי ווינדוס (במיוחד החדשים) שמים בכיס את כל המתחרים כשמדובר בשרת WEB (ראה לינקים מצורפים). אם מדובר באתר אינטרנט פשוט, לא תראה יותר מדי הבדל במהירויות וכמובן, זה מאד תלוי איך בנית את האפליקציה שלך.

  מציאת קוד ברשת:
  פורומים ואתרים בעולם יציעו לך פתרונות וקוד פתוח/ברשיון לשתי הטכנולוגיות. אם ניתקלת בבעיה ואתה לא יודע איך לבצע משהו, רוב הסיכוי שחיפוש בגוגל או בפורומים יענה לך על מה שאתה צריך ולא משנה באיזו שפה אתה כותב. אין יותר מדי הבדל בקטע הזה.

  לסיכום: PHP זול, נוח, עקומת לימוד מאד מהירה ומאד פופולרי לבניית אתרים. אפילו פייסבוק בנוי ב PHP.
  ASP.NET וכל הנגזרות שלו דורשת לימוד והבנה יותר גבוהה, בעלת יכולות רבות יותר, תמורה רבה יותר וכנראה קריירה יותר מצליחה עם יותר אפשרויות פיתוח והתקדמות.

  מקווה שעזרתי,
  איל

  כתובות אינטרנט נלוות:
  השוואת ביצועים
  עוד השוואה

שלח תשובה