שלח תשובה

זירת השאלות

18 תשובות

 1. זה לא כזה פשוט כמו שאתה חושב…זה דורש ידע של מס' שפות תכנות…
  בעקרון התצוגה מבוססת על HTML ו-CSS ו-JS
  הקוד ששומר את התגובות זה שפת שרת כלשהי (כמו JAVA או PHP או RUBY או PYTHON וכד'). אולי השפה תדרוש גם שימוש בSQL. תלוי באחסון האתר ובשפה.
  בכל מקרה, תראה אם אתה יודע את השפות בציינתי(שפה צד שרת אחת,HTML,CSS,JS). סה"כ 4 שפות ואולי 5.
  אם אתה מעוניין לשבץ מערכת תגובות בלי לדעת לכתוב את הקוד, תבדוק מה האחסון של האתר מספק לך. איזה שפות…רק אז נוכל לעזור לך…

 2. כתבתי – אם אתה מעוניין לשבץ מערכת תגובות בלי לדעת לכתוב את הקוד, תבדוק מה האחסון של האתר מספק לך.
  זה קטע מאוד חשוב. צריך גם לדעת איך להריץ את זה. זה לא שאני אתן לך קוד אתה תשבץ ונגמר הסיפור. צריך להתקין כמה דברים כדי להריץ אותו ולבוק עוד כמה דברים כדי להעלות אותו לאינטרנט. אז תענה לי על השאלה – יש לך על המחשב שפת תכנות כלשהי? או שאתה תצטרך להתקין?

 3. אתה מתכוון בטח לJS…
  אגב JAVA זאת שפה חזקה מאוד ואחרי שתלמד אותה תוכל: לבנות אתרים בעזרת ה-JSP ו-SERVLET ולבנות תוכנות של ממש עם JAVA.
  כשתגיע לJAVA אני ממליץ להשתמש בIDE הנהדר ECLIPSE

 4. א. בידיוק כמו שאמרתי – בלתי ניתן רק עם HTML וCSS
  ב. נכון, יש להתקין דברים – את השפה שאתה לומד. אם אתה לומד JAVA, תוריד JDK ומומלץ להתקין גם איזה IDE טוב כמו Eclipse. אז אלה 2 הדברים שיש להתקין בשביל JAVA. בהמשך אולי תצטרך להתקין עוד דברים אבל כרגע זה מה שצריך. אגב בשביל JS לא צריך להתקין כלום.
  ג.אני לא ממליץ לחפש מערכת מוכנה באינטרנט. אתה לא יודע מה הבטיחות שלה, המהירות שלה, הקוד שלה וזה יכול להשחית לך את האתר…..אלא אם כן מוצאים מערכת טובה שאני בספק אם תהיה ללא תשלום…
  ד.בשביל מערכת תגובות אתה יכול להשתמש בFACEBOOK, כמו שאתר מורפיקס עשה לדוגמא. תבחר -או לבנות בעצמך או FACEBOOK ומכאן נעזור לך.
  ה. גם אם תבחר בפייסבוק תמשיך ללמוד JS וJAVA. זה מאוד חשוב.

 5. 1. במקום לכתוב את הקוד בפנקס הרשימות ולקמפל את הקוד ידנית(להפוך אותו מסיומת JAVA לסיומת CLASS שאת הקובץ הזה ניתן להריץ) ולהריץ ידנית את הקוד, אתה כותב אותו במקום נוח מאוד שנקרא IDE – תוכנה שבה אתה כותב את הקוד, והיא עושה את ההידורים וההרצות בלי שאתה תעשה את כל זה. בלחיצת כפתור הכל קורה. בנוסף, הקוד בIDE נצבע בצבעים(כשתשתמש תבין אותי) ואקליפס מגיע עם שלל פלגינים וכלים. כלי מאוד טוב זה הדיבאגר(debugger), שעוזר למצוא טעויות בקוד. זה ממש על קצה המזלג. בן אדם שמשתמש בIDE כמו שצריך, לא יכול לחזור חזרה. זה ממש עולם אחר.
  2. JDK זה הכלים שמתקינים של ה-JAVA. מי שרוצה לתכנת בJAVA מתקין אותם. זוהי התקנה מהירה יחסית.
  3.אני לא יכול לתת לך את הקוד למערכת כרגע. זה יסתכם בהמון קבצים כך שגם אם היה לי את הקוד(אין אותו כרגע) זה היה סיבוך. אם זה ממש קריטי לך תחפש באינטרנט.
  4. אל תשכח מהאפשרות של פייסבוק. זה צריך להיות מאוד נוח.

 6. Flamethrower הגיב:

  א. רן תתחבר לסקייפ!(זה דוד)
  ב. הנושא של המערכת תגובות זה נושא הרבה יותר מתקדם, ולפי מה שכתבת(שאתה יודע רק HTML ו-CSS) אתה די מתחיל ולכן כדאי שתחכה עם זה עד שתלמד נושאים יותר מתקדמים.
  ג. NOTEPAD++ הוא לא ממש IDE. הוא פשוט NOTEPAD משופר(מסמן בצבעים וכו'). כמו שרן אמר אתה יכול להוריד את ה-IDE אקליפס מכאן: http://www.eclipse.org/downloads/
  ד. בקיצור יש לך עוד הרבה זמן עד שתוכל לצור מערכת תגובות. כמו שאמרתי אם אין לך ברירה אתה יכול לחפש מערכת מוכנה(לא הכי מומלץ) או מערכת תגובות של פייסבוק(תחפש בגוגל, ושוב – לא הכי מומלץ).

 7. דווקא המערכת של פייסבוק צריכה להיות(לא ניסיתי) מצויינת. אתה יכול לנסות.

 8. לא נראה לי……..מקסימום תפתח אבל אני לא חושב

 9. Flamethrower הגיב:

  אני מבקש ממנו להתחבר לסקייפ (אני מכיר אותו והוא אף פעם לא מתחבר)

 10. LighTo273 הגיב:

  אתה צריך ללמוד HTML, CSS (רצוי גם JavaScript) ושפת צד שרת כלשהי (ממליץ על PHP), כולל מסד נתונים (MySQL).
  ממליץ לך להיכנס לאתר של קהילת PHPGUIDE, שם נוכל לעזור לך יותר בעניין של ה-PHP (ולאחרונה גם ב-HTML ו-CSS).
  בכל מקרה, PHP עליך ללמוד אחרי HTML ו-CSS מהסיבה הפשוטה שאחרי זה בכל זאת תצטרך אותם. יש פה מדריך PHP מצוין, אם כי הייתי ממליץ גם על ספר באנגלית וכדו'.

  אתה לא יכול פשוט לבוא ולבקש קוד, זה לא עובד ככה. אם תלמד, אתה תבין בהמשך. 🙂
  חג שמח! 🙂

 11. חשוב שתדע שהשפות האלו ישרתו אותך אח"כ לכל החיים
  אחרי שתדע אותם תוכל לעבוד כבונה אתרים מקצועי(ואחרי טיפה ניסיון כמובן…)
  אם אתה מסתבך בשפה שאתה לומד או בניסיונות שלך בתכנות תשאל פה ננסה לעזור לך

  חג שמח!

 12. אתה צריך ללמוד כמובן html, שפות צד שרת כגון php,cshtml וכ"ו… רצוי בהחלט JavaScript ולדעתי גם SQL. מקווה שחידשתי משהו… עם תרצה לעצב את תיבת התגובות שלך תצטרך להשתמש ב-css אך היא בהחלט שפה קלה.

 13. שפות צד שרת כמו php ו-cshtml הם שפות תיכנות מסוימות שאיתם אתה כותב דברים שאי-אפשר לכתוב באמצעות html בלבד כמו משתמשים. על השפה SQL אין לי ממש הגדרה אבל משתמשים בה בעיקר לבנות מסדי נתונים.

שלח תשובה