עבודה עם קישורים – חלק ג'

‏ • 29 ביוני, 2004

קישור ל FTP

פרוטוקול FTP, הוא פרוטוקול להעברת קבצים – פירושו: File Transfer Protocol. תפקידו לדאוג להעברה של קבצים ברשת האינטרנט, החל מקבצי טקסט ועד לקבצים גדולים דוגמת קבצי וידאו ותוכניות אחרות. FTP site הוא אתר אינטרנט שמציע קבצים שונים להורדה על-ידי הגולשים, לרוב הדבר נעשה באופן חופשי וחינמי. על מנת להגיע לאתר FTP יש צורך להקליד את כתובתו בשורת הכתובת של הדפדפן, אם אתר ה FTP מאפשר גישה חופשית (/אנונימית) אז תוכל לראות את רשימת הקבצים שנמצאים, לחיצה על קובץ מסוים תוביל להורדה שלו. דפדפן האינטרנט שלך, עושה את רוב העבודה שבהתחברות לאתר ה FTP, האתר עצמו הוא רק מיקום בשרת המארח את הקבצים ומאפשר את הורדתם. כשהדפדפן שלך מציג אתר כזה, הוא מציג את רשימת הקבצים בתיקיה המבוקשת ואפשרות להורדת הקובץ בלחיצה עליו. ישנה אפשרות ליצור לינק לאתר FTP על-ידי התגית שלחיצה על הלינק תוביל לאתר ה FTP (שמוגדר בקישור). דוגמא ללינק שכזה:

my ftp site


זאת דוגמה לקישור וכמו כל הקישור גם כאן תוכל לבצע קישור שמיועד לקובץ מסויים ומוגדר ולא לאתר ה FTP בפרט. דוגמא לקישור המוביל לקובץ שנמצא באתר FTP:

my text file 

קישורים פנימיים

קישור פנימי, או בשמו השני "עוגן" הוא עוד סוג של קישור, פשוט ושימושי ביותר בחלק מהמקרים. עוגן, מאפשר ליצור קישור שבלחיצה עליו יועבר המשתמש למיקום אחר בדף עצמו או בדף אחר, הדבר שימושי מאוד ליצירת תוכן עניינים בעמוד או להעברה ממקום למקום במסמכים ארוכים. על מנת ליצור את אותו עוגן, יש צורך להגדיר איזור בדף על מנת שהדפדפן יוכל לזהות אותו. ניתן לעשות את זה על-ידי קביעת שם לאותו האיזור בעזרת התגית . דוגמא לקביעת שם לקטע:

title: 


וכדי שהמשתמש יגיע לאותו חלק ששמו הוא "test" יש צורך ליצור קישור (באופן רגיל) לאותו קטע, הדוגמא הבאה מציגה קישור שלחיצה עליו תוביל לקטע "test" :

click here 


ובאותו האופן ניתן גם להגדיר קישור לקטעים שונים בדפים אחרים, יש לקבוע את השם לאותו איזור באופן רגיל בדף המיועד וקישור אליו בצורה הבאה:

click here 


ובלחיצה על הקישור הנ"ל יגיע המשתמש לחלק ששמו "test" בדף ששמו page.asp

בהצלחה.

תגיות: , , , , ,

תגובות בפייסבוק