פלאש, קידום אתרים, SEO ומה שבניהם

‏ • 13 בנובמבר, 2005

הרבה מדברים על פלאש, הרבה יורדים על פלאש*, אז החלטתי לכתוב כמה מילים אודות פלאש,קידום אתרים, SEO ומה שבניהם:


 


א. את אוביקט הפלאש עצמו, גוגל** לא מבין. ז"א, אם כתבתם תוכן באוביקט פלאש (יהיו תגיות המטה אשר יהיו בדף ה HTML שמכיל אותו) – גוגל לא יבין אותו. חלק מניתוח אופטימיזציה של אתר, זה ההשוואה שמנוע החיפוש עושה בין מילות המפתח לכותרת לתגיות H לעוגנים ולתוכן עצמו. ז"א – אתר שיש לו במילות מפתח את המילה 'סתמילה' ובכותרת יש לו 'סתמילה' ובעוגנים ותגיות H ובתוכן יש לו את המילה 'סתמילה' יאונדקס (ז"א – יהיה קריא) טוב יותר מאשר אתר שיש את המילה 'סתמילה' במילות המפתח, בכותרת, בעוגנים, בתגיות H ובאוביקט FLASH. מבחינת גוגל, המסקנה תהיההאתר אומר שהוא מדבר על 'סתמילה', אבל אני לא רואה לכך צידוק.


 


ב. זה לא נכון שאי אפשר לקדם/לאנדקס אתרים בפלאש. בערך 66% מחשיבות קידום אתר (בתוצאות האורגניות) זה נושא הלינקים הנכנסים. אם יהיו הרבה לינקים נכנסים לאתר פלאש הוא כן יכול לטפס במעלה תוצאות הדירוג. כמובן שהוא יתקע ולא יעלה מעל אתר שיש לו את אותה כמות קישורים, אבל הם כנראה איכותיים יותר (כי גוגל בודק מה הקשר בין הטקסט המקשר לאתר המקושר ובאתר שבו התוכן נמצא בלפאש הוא יבין שאין קשר וידרג את הקישור בפחות איכותי מאשר קישור שמוביל לאתר שהטקסט המקשר רלוונטי לתוכן האתר המקושר). קשרתי לכם את המוח? לא נורא, עוד מעט מסיימים.


 


ג. מדברים על כך שבגירסאות פלאש החדשות, יש אפשרות להוסיף כל מיני מאפיינים לאובייקט שנועדו לאינדוקס טוב יותר במנועי החיפוש. מעט מדי, אולי מאוחר מדי. אני לא נחשפתי לכזה דבר (זה לא אומר שאין) ולא שמעתי על כך מגורם רשמי במקרומדיה (יצרנית 'פלאש').


 


ד. בגדול, יש שתי דרכים עיקריות לקדם אתר שמתעקש להיות פלאשי –


1. לשלב בין אוביקטי הפלאש תוכן (לא מוסתר!!) כפי שניתן לראות באתר של מקרומדיה עצמם.


2. ליצור העתק של האתר בגרסת  HTML


 


. *יש הרבה טענות נגד פלאש:


1. בשביל להריץ קובץ פלאש (SWF) חייבים נגן מיוחד. לא כל גולש (בטח לא גולש שאינו מכיר את הנגן) יאשר את נסיון ההורדה האוטומטי שהדפדפן מציע בכל פעם שגולשים לאתר המכיל אובייקט פלאש ממחשב עליו לא מותקן התוסף.


2. אחד הדברים ה'מעיקים' שפלאש דורש זה זמן טעינה. בשל כך, הרבה אתרים פותחים את הטעינה במד התקדמות (יצירתי יותר או פחות) שגורם לנטישה גדולה מאד של גולשים כבר עוד לפני שהאתר עולה.


 


** מכיוון שרוב חיפושי העולם מתבצעים בגוגל, אני אדבר עליו בעיקר. 90% מהדברים תופסים גם לגבי 90% משאר מנועי החיפוש.


 


 


אודות הכותב :TheRaveN:אני עוסקת בתחום קידום אתרים, אופטימיזציה למנועי חיפוש, תוכן שיווקי ועוד. אתם מוזמנים לבוא לקומונה של קידום אתרים ו אופטימיזציה למנועי חיפוש אותה אני מנהלת בתפוז. תוכלו לקרוא, לשתף מידע ולקבל מושג על עולם קידום האתרים.לכניסה לפורום:http://www.tapuz.co.il/communa/userCommuna.asp?Communaid=9782

תגיות: , , , , ,

תגובות בפייסבוק