פיתוח אפליקציות לאנדרואיד – שיעור 12 – שאלה דיאלוגית

בהרבה מאוד אפליקציות משתמשים בשאלות המופנות כלפי הגולש.
השאלות מוצגות בצורת תיבת טקסט קופצת עם 2-3 אפשרויות לבחירת הגולש. בואו נראה איך עושים את זה.

שאלה דיאלוגית

השאלה הדיאלוגית תיראה בצורה הבאה:

clip_image001

ונכתוב אותה בקוד הג'אווה בתוך הonClick כך:


alertDialog = new AlertDialog.Builder(this).create(); alertDialog.setTitle("Dialog Button"); alertDialog.setMessage("This is a three-button dialog!"); alertDialog.setButton(AlertDialog.BUTTON_POSITIVE, "Button 1 Text", new DialogInterface.OnClickListene{ public void onClick(DialogInterface dialog, int id) { //... } }); alertDialog.setButton(AlertDialog.BUTTON_NEGATIVE, "Button 2 Text", new DialogInterface.OnClickListener() { public void onClick(DialogInterface dialog, int id) { //... }}); alertDialog.setButton(AlertDialog.BUTTON_NEUTRAL, "Button 3 Text", new DialogInterface.OnClickListener() { public void onClick(DialogInterface dialog, int id) { //... }});

ישנה אפשרות לוותר על אחד משלושת הכפתורים או אפילו על שניים. ניתן גם לוותר על שלושתם למען האמת, אולם אז האפקטיביות תיעלם לכם. לכן, מומלץ על שתיים. אחת "אישור" ואחת "ביטול/חזור למסך הקודם".

ביטול תיבת השאלה עם הופעתה

במידה ונלחץ על כפתור האנדרואיד שבתחתית המסך "חזור" – נוכל לבטל את התיבה ולחזור חזרה. ניתן להוסיף פונקציה בתחתית המסך עם הקוד הבא, דבר שיבטל את מקש החזור ובלחיצה עליו לא יקרה דבר והתיבה לא תיעלם לגולש :

@Override 
public boolean onKeyDown(int keyCode, KeyEvent event) { 
if ((keyCode == KeyEvent.KEYCODE_BACK)) { 
} 
return false; 
} 

נתראה בשיעור הבא. אנחנו לקראת הישורת האחרונה והעלאת האפליקציה לגוגל סטור. שיהיה בהצלחה.

תגיות: , ,

טל גנאינסקי

טל גנאינסקי. מפתח אנדרואיד, ג'אווה ובניית אתרים. מרצה במכללת ג'ון ברייס.השפה האהובה עליי היא ג'אווה ופיתוח אפליקציות לאנדרואיד.בקיא גם בשפות הפיתוח: HTML5, JS(+JQUERY), CSS3.צד קלייאנט עם SQL ומסד נתונים ברמה טובה מאוד. צד שרת ברמה טובה.

תגובות בפייסבוק