מדריך CSHTML

מדריך CSHTML – עבודה עם נתונים: מבוא

‏ • John Bryce

תאר לעצמך ספר כתובות אופייני. לכל שורה בספר הכתובות (כלומר, לכל נמען) יש לך מספר רכיבי מידע, לדוגמא: שם פרטי, שם משפחה, כתובת אימייל ומספר טלפון.

דרך אופיינית לתיאור המידע היא כטבלה עם שורות ועמודות. במונחים של מסדי נתונים, כל שורה נקראת לרוב 'רשומה'. כל עמודה (נקראת לרוב בשם: 'שדה') מכילה ערך עבור כל סוג מידע: שם פרטי, שם משפחה וכיוצ"ב.

IDFirstNameLastNameAddressEmailPhone
2 Jim Abrus210 100th St SE Orcas WA 98031jim@contoso.com555 0100
2TerryAdams1234 Main St. Seattle WA 99011terry@cohowinery.com555 0101

עבור רוב הטבלאות במסד הנתונים, כל רשומה בטבלה צריכה שתהיה לה עמודה שמכילה מזהה ייחודי, כמו למשל: מספר תעודת זהות, מספר חשבון בנק וכו'. מזהה זה ידוע כ-'מפתח ראשי' של הטבלה, וניתן להשתמש בו על-מנת לזהות כל שורה בטבלה. בדוגמא הנ"ל השדה ID הוא המפתח הראשי של ספר הכתובות.

עם הבנה בסיסית זו של מסדי נתונים, אתה מוכן ללמוד כיצד ליצור בסיס נתונים פשוט ולבצע פעולות כגון הוספה של בסיס נתונים פשוט ולבצע פעולות כגון: הוספה, שינוי ומחיקת נתונים.


  1. יצירת בסיס נתונים חדש

  2. הוספת מידע לבסיס הנתונים

  3. הצגת המידע מתוך בסיס הנתונים

  4. הכנסת מידע לבסיס הנתונים

  5. עדכון מידע בבסיס הנתונים

  6. מחיקת מידע מבסיס הנתונים

  7. הצגת מידע ע"י שימוש ב-WebGrid Helper

  8. התחברות לבסיס הנתונים

תגיות: ,

ליאור זמיר

כיום אני ה- Webmaster של תוכנית החדשנות של HPE Software.לפני כן, הייתי מנהל תחום Webmaster ומרצה בכיר בג'ון-ברייס (במשך 9 שנים) בקורסים לפיתוח ותיכנות באמצעות Microsoft .NET, מולטימדיה, בניית אתרי אינטרנט ואינטראנט. פיתוח הדרכה ומתן ייעוץ טכנולוגי.

תגובות בפייסבוק