שלח תשובה

זירת השאלות

548
צפיות
3
תשובות

ASP או ASP.NET

,‏ 16 באוקטובר, 2005

מישהו בטח כבר שאל את השאלה הזו – אבל הבעיה שהחיפוש בפורום לא מאפשר לצפות בכל ה – Thread אלא רק בתגובות בודדות אז לכן אשאל את השאלה הזאת שוב.

אני מתכנן להקים אתר עם המון מבקרים ורציתי לדעת מבחינת ביצועים באיזו טכנולוגיה עדיף להשתמש ב- ASP או ב – ASP.NET. אני שואל מכיוון שמדי יום אני רואה שעולים אתרים חדשים לאויר ועדיין הם בנויים ב – ASP ולא ב – ASP.NET. נשאלת השאלה האם ASP טובה יותר לפיתוח אתרים ואילו ASP.NET אולי טובה יותר לפיתוח אפליקציות מורכבות וכבדות יותר או לאפליקציות אינטראנט וכיוב'. האם מישהו מוכן לשפוך קצת אור על סוגייה מעניינת זו. ברצוני לציין שבכל מקרה אני מתכוון להשתמש SQL Server כך שמאגר הנתונים יספק ביצועים טובים למדי.

תודה.

תגיות:

3 תשובות

 1. אם אתה יודע asp.net
  אז ללא ספק תשתמש בה כי מן הסתם זו "גרסה" משופרת של asp.

 2. gilad123 הגיב:

  לגבי תשובות משורשרות בתוצאות חיפוש
  גם לי לקח קצת זמן לתפוס את הרעיון, צריך ללחוץ על הנקודה מימין לשורת הכותרת ואז נפתח דף עם השירשור…

  לגבי הביצועים:
  ASP זו שפה שההורים שלה (מיקרוסופט) החליטו להרוג אותה, כרגע כל מערכת WINDOWS עדיין תומכת בה אבל אם אתה מסתכל כמה שנים קדימה (לאור ההיסטוריה של מיקרוסופט) לא בטוח כמה זמן זה ימשך, מה גם שאף אחד לא מעדכן את השפה (אם מחר ימציאו כלי חדש, אף אחד לא יכניס את זה לגירסה הבאה של השפה כי לא תהיה גרסה הבאה, מישהו כנראה כן יבנה רכיב COM שיעזור לעשות את העבודה אבל לך תשכנע את השרת השיתופי להתקין אותו…).

  ASP.NET היא שפה יותר מורכבת עם הרבה יותר יכולות (למה תמיד זה הולך ביחד? ;-), היתרון שלה שאפשר להשתמש בשפות תכנות אמיתיות עם כל היכולות שלהן ויש לה (ליתר דיוק לסביבת ה NET) המון טכנולוגיות (מה שב ASP נקרא אוביקטים) לשם השוואה ב ASP את האוביקטים של השפה אפשר לספור על אצבעות ידיים של אדם אחד, בסביבת NET מדובר על סדר גודל של 8,000 (ובגירסה 2 שכבר יצאה זה גדל).

  יתרון נוסף הוא ש NET עוברת קימפול ראשוני לשפת ביניים ולכן היא תרוץ (מהפעם השניה והלאה) יותר מהר מ ASP שמקומפל כל פעם מחדש.

  מצד שני, אם אין לך רקע בתיכנות באחת משפות ה .NET ועכשיו אתה מתחיל ללמוד, תשתלט על ASP הרבה הרבה יותר מהר…

  אני מקווה שלא סיבכתי אותך

 3. ניר טייב הגיב:

  לאפליקציות קטנות תשתמש ב-ASP
  לאפליקציות קצת יותר גדולות תשתמש ב-ASP.NET.

  ASP.NET מורכב יותר לשימוש מ-ASP וחבל לבזבז על זה את הזמן עבור אפליקציות קטנות

שלח תשובה