מדריך ASP.NET MVC

מדריך ASP.NET MVC – שימוש ב-NuGet

‏ • Hi Tech

NuGet הינו Extension ל-Visual Web Developer המאפשר לנו למצוא חבילות תוכנה מוכנות באינטרנט ולשלבן בקלות אל תוך הפרויקט שלנו.

במקרים רבים מתכנתים מעדיפים שלא להשתמש בשירות של חבילת תוכנה מוכנה בגלל תהליך ההתקנה המסורבל. תהליך זה כולל לרוב העתקה של Assemblies למקום הנכון, עדכון של קבצי קונפיגורציה וכן שילוב חבילות אחרות הנדרשות ע"י ההתקנה הנוכחית. NuGet מנסה לפתור בדיוק את הבעיה הזו.
בעזרת NuGet כל מה שנדרש מהמתכנת הוא לציין את שם החבילה ולחכות כמה שניות עד שהחבילה מיובאת מהאינטרנט ומשתלבת אל תוך הפרויקט.

בפרק זה אנו נתקין את חבילת התוכנה הקרויה “Entity Framework Code First”. חבילה זו מאפשרת למפות מחלקות פשוטות לטבלאות במסד נתונים תוך מינימום כתיבה של קוד.

להורדת הקוד של הפרק הקודם לחץ כאן

על מנת להתחיל לעבוד עם NuGet עלינו להתקינו בתוך Visual Web Developer. כאמור, NuGet הינו Extension של Visual Web Developer.

פתח את ממשק את ה-Extensions של Visual Web Developer מתוך: Tools | Extension Manager

image

בחר "Online Gallery" ובצע חיפוש למחרוזת "NuGet"

image

לחץ על "Download" ואשר את ההתקנה:

image

image

image

לחץ על "Restart Now" על מנת לסיים את תהליך ההתקנה.

לאחר ש-Visual Web Developer נפתח מחדש אנו יכולים להתחיל לעבוד עם NuGet.

פתח את Solution Explorer:

image

לחץ על עכבר ימני ובחר: Add Library Package Reference

image

עמוד על "Online" ובצע חיפוש למחרוזת "EFCodeFirst"

image

בחר "Install" ואשר את ההתקנה

image

image

בחינה של ה-References תחת ה-Solution Explorer מראה כי NuGet הוסיף References חדשים לפרויקט:

image

זה הכל!!! Entity Framework Code First מותקן עכשיו אל תוך הפרויקט שלנו. לפני שנתחיל לעבוד עם Entity Framework יש לציין עוד כמה פרטים הקשורים בעבודה עם NuGet.

כברירת מחדל NuGet עובד מול השירות של מייקרוסופט באינטרנט שם מפורסמים חבילות תוכנה מוכנות. ניתן לשנות את הגדרות ברירת המחדל ולגרום ל-NuGet לעבוד גם מול שירותים אחרים. בחר: Tools | Options | Package Manager ושים לב כי ניתן להוסיף שירות נוסף

image

כל חבילת תוכנה שהורדנו בעזרת NuGet נשמרת לוקלית תחת הפרויקט שלנו בספריית ה-Packages

image

ניתן להעתיק את הספרייה למיקום מרכזי ולהשתמש בה כ-Local Cache של חבילות תוכנה.

NuGet מאפשר לקבל את רשימת העידכונים הקיימים עבור חבילות התוכנה אשר הפרויקט שלנו משתמש בהן. עמוד על הפרויקט הרלוונטי ב-Solution Explorer ובחר Add Library Package Reference. בחר את התפריט "Updates"

image

ניתן לראות בתמונה מעלה כי אין עדכונים עבור חבילות התוכנה בפרויקט הנוכחי.

 

בפרק זה ראינו כיצד להשתמש בשירות NuGet על מנת להתקין חבילות תוכנה אחרות ושלבן בקלות אל תוך הפרויקט שלנו. בפרק הבא אנו נלמד כיצד להשתמש בחבילת התוכנה “Entity Framework Code First” שזה עתה התקנו ולעבוד מול מסד נתונים חדש

תגיות: , , , ,

תגובות בפייסבוק