מדריך Internet Explorer 9 למפתחים – Browser Mode

‏ • Internet Israel

אחד הפיצ'רים החזקים בכלי הפיתוח של אינטרנט אקספלורר 9 הוא המודים שמאפשרים אמולציה של דפדפנים מגרסאות ישנות יותר וכן quirks mode וגם אפשרות לקבוע איך אתר שלו הגדרנו שיוצג רק לפי תקן של אינטרנט אקספלורר מגרסה אחת יראה באינטרנט אקספלורר מגרסה אחרת.

בואו ונכנס לאתר שמציג בפנינו את הדפדפן שלנו על גרסתו: http://tools.sopili.net/get-browser-info

אם נכנס אליו ישירות, אנו נראה שגרסת הדפדפן שלנו היא אינטרנט אקספלורר 9:

Browser mode: IE9

אם נלחץ על ה-Browser Mode ונשנה אותו לאינטרנט אקספלורר 7, אנו נראה שגם סוג הדפדפן משתנה – האתר מזהה אותנו בתור דפדפן אינטרנט אקספלורר 7!

image

לא רק שהאתר מזהה אותנו כאינטרנט אקספלורר 7, הדפדפן גם יריץ את הדף ויגרום לו להראות בדיוק כאילו אנו משתמשים באינטרנט אקספלורר 7.

נשאלת השאלה מהו בדיוק ה-Document Mode? התשובה נעוצה ב-Meta Tag שבוני אתרים מסוים מציבים על מנת לבקש שהדפדפן יריץ את האתר לפי דפדפן מסוים. כאשר אינטרנט אקספלורר 8 יצא לאוויר העולם, הוא הותאם בצורה טובה הרבה יותר לתקנים מאשר אינטרנט אקספלורר 8. מיקרוסופט איפשרה לבוני אתרים להציב תגית מטא קטנה שנראית כך:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=7" />

או כך:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=8" />

זו תגית שמורה לדפדפן להריץ את הדף כמו אינטרנט אקספלורר 7 (או שמונה). בכך בוני אתרים שהתאימו את הדפדפן שלהם לאינטרנט אקספלורר 7, יכלו להמנע מהתאמה נוספת לאינטרנט אקספלורר 8. שתמך בתקנים באופן יותר טוב מגרסתו הקודמת של אינטרנט אקספלורר.

אנחנו יכולים לבצע הדמיה של התגית הזו באמצעות Document Mode, למשל בחירה ב-Document Mode של אינטרנט אקספלורר 7 תציג את הדף כאילו יש בו תגית מטא מהסוג הזה:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=7" />

למשל:

document mode in IE9 Developer tools

מראה לנו את האתר כאילו יש בו תגית מטא שקובעת שעליו להיות מוצג לפי אינטרנט אקספלורר 7 אך הדפדפן עצמו הוא מסוג אינטרנט אקספלורר 9.

סטנדרט נוסף שניתן לבדוק הוא Quirks mode. היום הוא כבר פחות בשימוש, אבל באופן עקרוני מדובר בכיצד הדפדפן מציג דפים ללא הגדרת Doctype כלל. בעבר היו דפים רבים ללא הגדרת Doctype והם מוצגים על פי Quirks mode.

תגיות: , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק