מדריך Internet Explorer 9 למפתחים – Pinned Site

‏ • Internet Israel

אינטרנט אקספלורר 9 מאפשר למפתחים (וגם לגולשים כמובן) ליישם פיצ'ר שימושי במיוחד לאתרי אינטרנט שהגולש מבקר בהם בתכיפות ומציב אותם על שולחן העבודה שלו.

על מנת להדגים על מה בדיוק אני מדבר, פיתחו את אינטרנט אקספלורר 9 והכנסו לאתר zap להשוואת מחירים. אני מניח שרוב מי שקורא את המאמר הזה מכיר אותו. אחרי שנכנס לאתר, נגרור את האתר אל שורת המשימות שלנו:

גרירה של האתר אל שורת המשימות

אחרי שעשינו אנו נראה את האתר בשורת המשימות באופן הבא:

האתר בשורת המשימות

אם נלחץ על הכפתור הימני אנו נראה משהו ממש מופלא:

כפתור ימני על pinned site

איך עושים את הדבר הזה מבחינת פיתוח? פשוט מאד!

בואו ונעשה משהו כזה באתר 'אינטרנט ישראל', על מנת ליצור כזה דבר, אני צריך להכניס תגיות מטה רלוונטיות לעמוד. התגיות האלו לא רלוונטיות לדפדפנים אחרים ולא יזיקו לתפקודו של העמוד. כל תגית מכילה את השם, האייקון והקישור – זה הכל! שימו לב לזה בבקשה:

 

<meta name="msapplication-task" 
content="name=עמוד הבית של אינטרנט ישראל; 
action-uri=http://www.internet-israel.com; 
icon-uri=/internet_favicon.ico" />

את תגית המטא הזו אני מציב ב-header של הדף (בין תגיות ה-head). אם אני אצמיד את אתר האינטרנט שלי אל שורת המשימות – אני אוכל לראות את הדבר הבא:

image

אני יכול להוסיף עוד ועוד תגיות כאלו לפי רצוני (המקסימום שלי הוא 10) ובכך להציע פונקציונליות חדשה לגולשים שמשתמשים באינטרנט אקספלורר 9.

תגיות: , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק