מדריך וורדפרס: העברת אתר וורדפרס עם ממשק ניהול DirectAdmin אל WebMatrix

‏ • Internet Israel

כפי שהראיתי במדריך עד כה, וובמטריקס היא תוכנה נהדרת שבה אפשר להשתמש על מנת ליצור בלוג מבוסס וורדפרס על המחשב האישי ואחרי כן להעלות אותו לאיזה ספק שאנו רוצים בלחיצת כפתור. קל ופשוט להעביר אתר וורדפרס שקיים אל תוכנת וובמטריקס ששם נוכל לשנות את האתר כרצוננו ולהעלות אותו בלחיצת כפתור אל ספק אחר. במאמר הזה אני מסביר כיצד להעביר אתרים מספקים שמשתמשים ב-DirectAdmin לוובמטריקס שנמצא על המחשב שלנו, שם כבר נוכל לבצע שינויים כרצוננו, להתקין ולהסיר תוספים ואז להעלות את האתר בקלות לאיזה ספק שנרצה.

איך אנו יודעים מה פאנל הניהול של הספק? מאד פשוט, נכנסים לפאנל הניהול באמצעות שם המשתמש והסיסמה שקיבלנו מהספק, אם אנו רואים את הלוגו של DirectAdmin, סימן שהספק משתמש במערכת הניהול הזו:

image

על מנת להעביר אתר מספק המשתמש ב-DirectAdmin אל WebMatrix אנחנו צריכים לבצע את הדברים הבאים:

1. התקנת וורדפרס

2. העברה פיסית של הקבצים אל המחשב שלנו

3. העברה של מסד הנתונים (שזה השלב הקשה)

התקנת וורדפרס

אנו נתקין וורדפרס כרגיל בוובמטריקס באמצעות בחירה בגרסה העברית של וורדפרס מ-Microsoft Web Gallery. למי שלא זוכר – ככה מתקינים וורדפרס על וובמטריקס.

לאחר ההתקנה, אנו ניגש לקובץ ה-wp-config.php שנמצא בתיקיה הראשית באמצעות וובמטריקס ונעתיק את תוכנו:

image[5]_thumb

קובץ זה מכיל את ההגדרות החשובות לנו בוורדפרס.

את התוכן אנו נעתיק ונשמור על notepad או בכל מקום אחר (לא וורד), אפשר גם להכנס לתיקיה ולהעתיק את הקובץ באופן ידני. היכן התיקיה נמצאת? פשוט מאד! ניגש ל-Site ונוכל לראות:

image[8]_thumb

מה שיש ב-Path זו התיקיה במחשב שלנו שבה יש את קבצי הוורדפרס שהתקנו זה עתה. אנו יכולים ללחוץ על הקישור וסייר החלונות יפתח לנו במקום המתאים.

העברה פיסית של הקבצים אל המחשב שלנו

אחרי שהעתקנו את wp-config.php אפשר לגשת להעתקת הקבצים הפיזיים מהספק, נכנס אל פאנל הניהול ונחפש את File Manager ונלחץ עליו.

image

אנו נגיע לסייר הקבצים, נסמן את public html שבו יש את כל קבצי האתר ונלחץ על add to Clipboard:

image

אחרי כן נחפש בתחתית המסך את Compress clipboard files, נכניס שם של קובץ (למשל www), נשנה את סיומת הקובץ ל-zip ונלחץ על create

image

אחרי המתנה קצרה אנו נראה קובץ בשם www.zip, כפתור ימני על שם הקובץ ושמירה של הקובץ תיתן לנו את ה-zip במחשב שלנו. אנו נפתח את קובץ ה-zip ונעביר לתיקיה שעל המחשב שלנו, נעתיק את תוכן התיקיה אל תוכן התיקיה של האתר שלנו. לא להבהל אם צריך לדרוס קבצים. בסופו של דבר, התיקיה של האתר שלנו צריכה להראות כך:

image[26]_thumb[1]

אחרי שסיימנו להעתיק את הקבצים, נבדוק שהכל תקין באמצעות הרצה של האתר עם וובמטריקס. אם הכל תקין, אנו נראה שהאתר לא ממש השתנה, אך יש לנו תוספים חדשים באיזור התוספים וכן עיצוב חדש באיזור העיצובים. עכשיו נותר לנו להעביר את מסד הנתונים.

העברת מסד הנתונים

נכנס שוב לפאנל הניהול של הספק ונחפש את phpMyAdmin:

image

לאחר המתנה קצרה (ייתכן שתתבקשו להזין שוב את שם המשתמש והסיסמה) נגיע לפאנל הניהול של מסדי הנתונים.

בדרך כלל יהיו פה רק שני מסדי נתונים – information_schema ומסד הנתונים של האתר שלכם שאותו אנו נעתיק.

אנו נלחץ על לשונית export:

image[35]_thumb

אחרי כן נבחר את מסד הנתונים (לצורך הדוגמא internet_design)

ואז נגלול למטה, נוודא שיש V ליד Save As File ואז נלחץ על Go:

image[38]_thumb

נשמור את הקובץ במקום בטוח ונזכור היטב איפה שמנו. אני מציע לשים אותו ישירות בכונן C או בכונן D.

שמרנו? מצויין, עכשיו לחלק הקשה באמת – הייבוא שלו אל מסד הנתונים שלנו. נפתח את תוכנת וובמטריקס שלנו ונסתכל מה שם מסד הנתונים שבו אנו משתמשים. זה הרבה יותר פשוט ממה שאנו חושבים – כל מה שעלינו לעשות זה ללחוץ על Databases בתפריט בצד שמאל למטה ואז להסתכל איזה שם כתוב ליד העיגול הצהוב – שימו לב שמדובר בעיגול הצהוב ולא במשהו אחר ותסתכלו היטב על התמונה:

image[41]_thumb

יש לכם את השם? מצויין, השלב הקשה עוד מעט מאחורינו. אנחנו נחפש את תוכנת MySQL Command Line Client, היא הותקנה יחד עם וובמטריקס (באמת!) אנו נחפש אותה ונפעיל אותה

image[44]_thumb

אחרי שהפעלנו יופיע בפנינו חלון שחור קטן, שם נידרש להקיש את הסיסמה. מה? איזו סיסמה? זו שבחרנו בתהליך ההתקנה של webmatrix, זוכרים?
אחרי שהכנסנו את הסיסמה, אנו נכניס את הפשתגן הבא:

\. C:\YOURFILE.sql

כאשר YOURFILE.sql זה שם הקובץ שהורדנו קודם.

image[47]_thumb

זה הכל! ירוצו כמה וכמה שורות, זה יכול לקחת קצת זמן וזה הכל!

עכשיו כל מה שנותר לנו לעשות זה להעתיק את קובץ ה-wp-config.php שהעתקנו את התוכן שלו קודם חזרה אל המיקום המקורי שלו תוך דריסה מלאה של מה שהיה קודם ו… זה הכל! אם נריץ שוב את האתר באמצעות הוובמטריקס נראה שכל התוכן והעיצוב של האתר עבר. עכשיו אנחנו יכולים לעבוד עליו בניחותא.

תגיות: , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק