מדריך וורדפרס: קישורים ידידותיים

‏ • Internet Israel

אחד הדברים החזקים בוורדפרס היא האפשרות ליצירת קישורים ידידותיים. מה זה קישורים ידידותיים? צרו עמוד או פוסט בבלוג החדש שלכם ושימו לב לכתובת שלו, היא משהו בסגנון הבא:

http://localhost:31679/?page_id=2

זה URL לגיטימי, אבל ממש לא מבריק. אחד הדברים שאנו רוצים לעשות הוא ליצור url שיש לו קצת יותר קשר ושייכות אל התוכן שלנו. אם מדובר במגזין, יכול להיות שאני ארצה URL שמבוסס על התאריך והקטגוריה, או רק על התאריך או אפילו ה-id של הפוסט אך לא בצורה של פרמטר מגעיל עם סימן שאלה. עם וורדפרס קל ופשוט לעשות את זה. בואו ונדגים!

שינוי url של פוסטים לפי תבניות

לפוסטים יש מעמד שונה משל עמודים, כיוון שמדובר על תוכן דינמי הרבה יותר מעמודים, אנו צריכים לקבוע כללים אחידים לכל פוסט. בואו וניגש להגדרות ונבחר בקישורים ישירים:

וורדפרס permalinks קישורים ידידותיים

ייפתח לנו העמוד הבא:

וורדפרס permalinks קישורים ידידותיים

לשם הדוגמא, אנו נבחר בתבנית המבוססת על מספר הפוסט, נלחץ על שמור ונעבור לבלוג שלנו:

וורדפרס permalinks קישורים ידידותיים

אם נסתכל על הפוסטים האחרונים, נראה שהכתובת שלהם השתנתה לכתובת שזהה לתבנית שלנו! משהו בסגנון הזה: http://localhost:31679/archives/4

זה כמובן url יותר נקי, אנו יכולים לבחור מגוון של תבניות וליצור תבנית משל עצמנו.

שינוי URL ידני

לפעמים תבניות זה לא מספיק, יש פוסטים או דפים שאנו רוצים לקבוע להם ידנית את ה-URL. למה זה טוב? לדפים סטטיים או לפוסטים מיוחדים. בואו וניצור דף שנקרא 'שאלות נפוצות':

וורדפרס permalinks קישורים ידידותיים

נבחר ב'אפשרויות תצוגה' – ייפתח לנו תפריט:

וורדפרס permalinks קישורים ידידותיים

נבחר ב'מזהה (slug)' ונסמן אותו ב-V. לאחר הסימון (אין צורך בשמירה) אם נגלול למטה אנו נראה שנוסף לנו שדה חדש בתפריט העריכה:

וורדפרס permalinks קישורים ידידותיים

פה אנו יכולים לכתוב את הכתובת המותאמת אישית שלנו – למשל faq. נפרסם את העמוד ונראה שהכתובת שלו היא: http://localhost:31679/faq

ניתן לעשות את זה גם עם פוסטים כמובן.

תגיות: , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק