מדריך וורדפרס: העברת אתר וורדפרס קיים מדרימהוסט ל- WebMatrix

‏ • Internet Israel

כפי שהראיתי במדריך עד כה, וובמטריקס היא תוכנה נהדרת שבה אפשר להשתמש על מנת ליצור בלוג מבוסס וורדפרס על המחשב האישי ואחרי כן להעלות אותו לאיזה ספק שאנו רוצים בלחיצת כפתור. במאמר זה אני מסביר איך להעביר אתר מדרימהוסט אל תוכנת וובמטריקס שיש לנו במחשב.

את דרימהוסט אין צורך להציג, מדובר בספק (מפוקפק למדי לטעמי אבל ניחא) שרבים משתמשים בו ובשירותיו.

על מנת להעביר אתר מדרימהוסט אל WebMatrix אנחנו צריכים לבצע את הדברים הבאים:

1. התקנת וורדפרס

2. העברה פיסית של הקבצים אל המחשב שלנו

3. העברה של מסד הנתונים (שזה השלב הקשה)

התקנת וורדפרס

אנו נתקין וורדפרס כרגיל בוובמטריקס באמצעות בחירה בגרסה העברית של וורדפרס מ-Microsoft Web Gallery. למי שלא זוכר – ככה מתקינים וורדפרס על וובמטריקס.

לאחר ההתקנה, אנו ניגש לקובץ ה-wp-config.php שנמצא בתיקיה הראשית באמצעות וובמטריקס ונעתיק את תוכנו:

image[5]

קובץ זה מכיל את ההגדרות החשובות לנו בוורדפרס.

את התוכן אנו נעתיק ונשמור על notepad או בכל מקום אחר (לא וורד), אפשר גם להכנס לתיקיה ולהעתיק את הקובץ באופן ידני. היכן התיקיה נמצאת? פשוט מאד! ניגש ל-Site ונוכל לראות:

image[8]

מה שיש ב-Path זו התיקיה במחשב שלנו שבה יש את קבצי הוורדפרס שהתקנו זה עתה. אנו יכולים ללחוץ על הקישור וסייר החלונות יפתח לנו במקום המתאים.

העברה פיסית של הקבצים אל המחשב שלנו

אחרי שהעתקנו את wp-config.php אפשר לגשת להעתקת הקבצים הפיזיים מדרימהוסט, את זה עושים באמצעות FTP. הגדרות ה-FTP של דרימהוסט נמצאות במייל הראשוני שקיבלתם מדרימהוסט. אפשר לעשות את זה גם דרך מנהל הקבצים של דרימהוסט באופן הבא:

נכנס ל-Manage Users:

image

נסתכל בשם המשתמש שלנו (בדרך כלל יש אחד) ונבחר ב-webFTP:

image

נכניס את הסיסמה שלנו בדרימהוסט שוב ונמצא את עצמנו בתוךהתיקיה שלנו. בדרך כלל בדרימהוסט התיקיות מסודרות לפי שם הדומיין. נאתר את תיקית הדומיין שאותו אנו רוצים להעתיק ונסמן לידה V ואז נלחץ על zip:

image

אחרי כן נסמן V ליד התיבה של שם הקובץ ונכניס שם קובץ (לשם הדוגמא www) ואז נלחץ על ה-V הירוק:

image

אחרי שהתהליך הסתיים, אנו נגלה קובץ בשם www.zip בתיקיה הראשית, אנו נסמן אותו ונבחר ב-download (אפשר גם ללחוץ עליו).

 

image

זהו, הקובץ אמור לרדת! אנו נפתח את קובץ ה-zip  ונעביר לתיקיה שעל המחשב שלנו, נעתיק את תוכן התיקיה אל תוכן התיקיה של האתר שלנו. לא להבהל אם צריך לדרוס קבצים. בסופו של דבר, התיקיה של האתר שלנו צריכה להראות כך:

image[26]

אחרי שסיימנו להעתיק את הקבצים, נבדוק שהכל תקין באמצעות הרצה של האתר עם וובמטריקס. אם הכל תקין, אנו נראה שהאתר לא ממש השתנה, אך יש לנו תוספים חדשים באיזור התוספים וכן עיצוב חדש באיזור העיצובים. עכשיו נותר לנו להעביר את מסד הנתונים.

העברת מסד הנתונים

נכנס שוב למסך הניהול של דרימהוסט ונכנס אל MySQL Databases:

image

נקבל רשימה של כל מסדי הנתונים, בדרך כלל יהיה לנו אחד בלבד:

image

נבחר ב-phpMyAdmin ונגיע אל מסך הניהול של מסדי הנתונים.

יהיו פה רק שני מסדי נתונים – information_schema ומסד הנתונים של האתר שלכם שאותו אנו נעתיק.

אנו נלחץ על לשונית export:

image[35]

אחרי כן נבחר את מסד הנתונים (לצורך הדוגמא internet_design)

ואז נגלול למטה, נוודא שיש V ליד Save As File ואז נלחץ על Go:

image[38]

נשמור את הקובץ במקום בטוח ונזכור היטב איפה שמנו. אני מציע לשים אותו ישירות בכונן C או בכונן D.

שמרנו? מצויין, עכשיו לחלק הקשה באמת – הייבוא שלו אל מסד הנתונים שלנו. נפתח את תוכנת וובמטריקס שלנו ונסתכל מה שם מסד הנתונים שבו אנו משתמשים. זה הרבה יותר פשוט ממה שאנו חושבים – כל מה שעלינו לעשות זה ללחוץ על Databases בתפריט בצד שמאל למטה ואז להסתכל איזה שם כתוב ליד העיגול הצהוב – שימו לב שמדובר בעיגול הצהוב ולא במשהו אחר ותסתכלו היטב על התמונה:

image[41]

יש לכם את השם? מצויין, השלב הקשה עוד מעט מאחורינו. אנחנו נחפש את תוכנת MySQL Command Line Client, היא הותקנה יחד עם וובמטריקס (באמת!) אנו נחפש אותה ונפעיל אותה

image[44]

אחרי שהפעלנו יופיע בפנינו חלון שחור קטן, שם נידרש להקיש את הסיסמה. מה? איזו סיסמה? זו שבחרנו בתהליך ההתקנה של webmatrix, זוכרים?
אחרי שהכנסנו את הסיסמה, אנו נכניס את הפשתגן הבא:

\. C:\YOURFILE.sql

כאשר YOURFILE.sql זה שם הקובץ שהורדנו קודם.

image[47]

זה הכל! ירוצו כמה וכמה שורות, זה יכול לקחת קצת זמן וזה הכל!

עכשיו כל מה שנותר לנו לעשות זה להעתיק את קובץ ה-wp-config.php שהעתקנו את התוכן שלו קודם חזרה אל המיקום המקורי שלו תוך דריסה מלאה של מה שהיה קודם ו… זה הכל! אם נריץ שוב את האתר באמצעות הוובמטריקס נראה שכל התוכן והעיצוב של האתר עבר. עכשיו אנחנו יכולים לעבוד עליו בניחותא.

תגיות: , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק