מדריך וורדפרס: תוספים בעברית ותוספים פופולריים

‏ • Internet Israel

ראינו בפרקים קודמים, שניתן להתקין איזה תוסף שרוצים גם אם אתם משתמשים בוורדפרס מותאם בעברית. יש לא מעט מתכנתים ואנשים טובים שסייעו בתרגום של תוספים ומציעים את התוספים האלו לכל דורש.

חשוב לציין שכדאי לבדוק היטב מהיכן התוספים האלו מגיעים ולא להתקין תוספים מפוקפקים.

אחד המקורות היותר טובים למציאת תוספים בעברית הוא מנוע החיפוש – פשוט לחפש ולחטט, לא מעט בלוגים אשר הכותב שלהם השקיע בתרגום של תוסף מסוים מציעים את אותו התוסף בבלוג וכיוון שיש עשרות אלפי בלוגים בישראל מוטב לחפש אחר התוסף שאנו רוצים באמצעות מנוע החיפוש.

מקור נוסף לתוספים הוא הויקי של וורדפרס בעברית הנמצא בכתובת הזו:

http://docs.wph.co.il/wiki//תוספים

ניתן ואפילו כדאי להשתמש בתוספים באנגלית, הרבה פעמים ה'אנגליות' של התוסף מתבטאת בממשק הניהול בלבד – כדאי לנסות כמה שיותר תוספים.

תוספים מומלצים הם:

All in One SEO Pack – תוסף המסייע לשיפור והתאמה של האתר למנועי חיפוש. התוסף מאפשר תוספת והגדרה של תגיות מטה, יוצר מפת אתר משוכללת ועוד פיצ'רים.

וורדפרס תוספים בעברית

אפשר לראות שהתקנת התוסף פותחת חלק שלם בהגדרות האתר הקשור לתוסף. בהגדרות אלו (הממשק באנגלית) ניתן לבחור בחירות בנוגע למנוע החיפוש.

Like – מודול לייק הוא מאד חיוני כאשר פייסבוק נמצאת בכל פינה, המודול הזה פשוט מוסיף כפתור לייק לכל פוסט ועמוד ומכיל שלל של הגדרות שניתן לשנות ולעדכן:

וורדפרס תוספים בעברית

Pagemash – תוסף חשוב המאפשר שליטה מלאה וגרפית בדפים – כולל בחירה אם להציג דף מסוים או לא והצגת היררכית הדפים והכל בממשק צבעוני ויפה. פריט חובה באתרי וורדפרס המשתמשים בדפים.

וורדפרס תוספים בעברית

WP-DB-Backup – אחד מהתוספים החשובים ביותר שמכיל אפשרות גיבוי של מסד הנתונים. התוסף הזה הוא בגדר תוסף חובה מיד לאחר שהעליתם את האתר לאוויר. אפשר לבחור לאן מגבים – האם מגבים לשרת או ששולחים את הגיבוי למסד הנתונים. ניתן לבחור את קצב הגיבוי. מדובר בתוסף אקסטרה חשוב שאי אפשר לזלזל בחשיבותו.

וורדפרס תוספים בעברית

ישנם עוד לא מעט תוספים שחלקם חשובים ואפילו חשובים מאד – אך התוספים האלו נחשבים לתוספים בסיסיים ביותר שניתן למצוא אותם בכמעט כל אתר המבוסס על וורדפרס.

תגיות: , , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק