מדריך SEO – שגיאות חמורות

‏ • Internet Israel

שגיאות חמורות (Errors) מצוינות באדום עם X עליהן:

errors

 

שגיאות חמורות צבועות באדום והן בדרך כלל שגיאות שלא רק משפיעות על ה-SEO עצמו אלא גם על חווית המשתמש עצמה. כך למשל קישור שבור הוא לא בעיה של SEO בלבד, אלא גם פגיעה קשה בחווית הגולש שנכנס לקישור ונתקל בקישור שבור. או למשל title שחסר בעמוד ומרגיז גולשים שרואים שאין להם כותרת ללשונית שלהם או חוסר בכותרת H1 שיכול להפריע לנגישות.

את השגיאות האלו יש לפתור מיד ובדרך כלל קל לפתור אותן – להלן כמה שגיאות חמורות נפוצות:

קישור שבור – broken hyperlinks

זו אחת השגיאות הנפוצות ביותר והקלות ביותר לתיקון – מדובר גם בשגיאה שמרגיזה ביותר גולשים. במידה וחלק מהקישורים השבורים הם לאתרים חיצוניים, קחו בחשבון שאם אתר חיצוני מסוים לא היה זמין לתקופה קצרה או שהיתה לו נפילה קטנה הוא יופיע בדו"ח כקישור שבור. במידה וקישור כזה מופיע ואתם וידאתם שמדובר בקישור שעובד, יש ללחוץ על Re-run בסרגל הכלים למעלה על מנת להריץ את הדו"ח מחדש:

הרצת הדו"ח מחדש

במידה ומדובר בדף שאתם לא מכירים, אנו נבצע את סדר הפעולות הבא על מנת לברר מהיכן הלינק הזה מגיע.

למשל יש לי כאן קישור שאני לא מכיר, אנו נבחר בו ונלחץ על View More Details

טיפול בקישור שבור

ב-View More Details נבחר ב-Links ונבחר אחד מהדפים שמקשרים לקישור השבור:

טיפול בקישור שבור

לחיצה כפולה עליו פותחת את המידע על העמוד הזה, אני אבחר ב-content כדי לראות מהיכן הלינק מגיע. WebMatrix מאירה לי את הקישור אל הדף הלא נמצא:

טיפול בקישור שבור

עכשיו אני יכול להחליט אם להוריד את הקישור מהדף שמקשר או לתקן את הקישור כדי שיפנה לדף המתאים.

אחרי כל התיקונים, אנו יכולים להריץ שוב את הדו"ח ולראות אם השתנה משהו. זכרו שכל קישור שבור גורר אחריו שתי תקלות – אחת של קישור שבור והשניה של דף שמכיל קישור שבור.

title חסר

זו תקלה מאד מאד קלה לתיקון וגם נפוצה למדי – לכל עמוד חובה שיהיה title. ה-title שנמצא ב-head נותן לעמוד את הכותרת שלו וחובה שהוא ישקף גם את תוכן העמוד.

unexpected error

זו תקלה מקפיצה למדי, אבל בדרך כלל היא נובעת מקישור שבור או מדף ששולח heading לא מוכר. אם יש לכם מערכת וורדפרס או כל CMS אחר זה בדרך כלל נובע מדפי מערכת מוזרים שהרובוט מצא בדרך כלשהי. כל תקלה לגופה אבל בדרך כלל התקלות האלו נמנעות על ידי הסרת הקישור לאותו דף שיצר את הבעיה ובדרך כלל הוא לא רלוונטי למשתמש הרגיל באתר.

multiple canonical formats

תקלה זו נובעת מדף אחד שיש לו כמה urlים אפשריים. בדרך כלל קל לתקן את התקלה הזו באמצעות כיוונון נכון של ה-htaccess (בשרתי לינוקס) או של ה-url rewrite (בשרתי IIS).

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק