מדריך SEO – סוגי השגיאות

‏ • Internet Israel

אחרי שהרצנו את דו"ח ה-SEO עם WebMatrix, אנו יכולים להתחיל בעבודה. סביר להניח שגם באתר מטופל היטב, אתם תראו לא מעט שגיאות. ישנן שלושה סוגי שגיאות ב-WebMatrix – שגיאות גסות המסומנות באדום, אזהרות המסומנות בצהוב והערות המסומנות בכחול. אנו יכולים לבחור מה להציג באמצעות סרגל בחירת האזהרות:

image

בגדול, השגיאות המסומנות באדום הן שגיאות המפריעות לשימוש השוטף באתר או מקשים מאד על הרובוט (ה-crwaler) של מנוע החיפוש לסרוק את האתר. על השגיאות האלו ניתן למנות קישורים שבורים, title חסר ודברים שממש מפריעים לחווית הגלישה של הגולש. האזהרות המסומנות בצהוב הן בעיות טכניות ששיפור שלהן יאפשר לרובוט של מנוע החיפוש לסרוק את האתר יותר בקלות. למשל title שיותר מדי ארוך או קצר, מטא-תגיות חסרות ודברים שהגולש לאו דווקא רואה אבל מפריעות לרובוט.

הערות הן דברים שנוגעים יותר לביצועים או לבניה נכונה של אתר אך לאו דווקא רלוונטיות ל-SEO.

סדר הטיפול צריך להיות מהחמור ביותר לפשוט ביותר. בואו ונבחן את השגיאה של קישורים שבורים באתר שאותו אני בוחן:

שגיאות

לחיצה על השגיאה תראה לי בכמה עמודים היא קיימת ובאיזה מספר שורה ומיקום תו:

שגיאות בעמודים

כאן למשל אני יכול לראות שמדובר בשגיאה בעמוד הראשי בשורה 507. לחיצה נוספת על השגיאה תפתח לנו חלונית מצד ימין עם פירוט על השגיאה, כיצד יש לתקן אותה ומידע נוסף:

פירוט השגיאה

כך גם בנוגע לאזהרות ובנוגע להודעות. כאשר אנו יכולים ללחוץ על View More Details לקבלת פרטים נוספים ומידע נוסף.

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק