מדריך SEO – הודעות

‏ • Internet Israel

הודעות ב-WebMatrix מסומנות בעיגול לבן עם I כחולה. ההודעות נראות ב-WebMatrix באופן הבא:

 

info

ההודעות בדו"ח ה-SEO כשמן כן הן – הודעות. לא צריך לתקן אותן, אבל כן כדאי להסתכל עליהן. רוב ההודעות ב-WebMatrix הן בנוגע לפעילות פנימית של האתר או בנוגע לפעילויות בקבצים או במפת אתר. למרות שמדובר בהודעות בלבד, המידע הטמון בהן חשוב ואף עלול להיות הרסני לאתר. כך למשל, WebMatrix מתריעה בפני על דפים שנמצאים ב-noindex, כלומר דף ה-robots.txt שאמור להסדיר את פעילות הרובוטים של מנועי החיפוש ולומר להם לאיזה דפים מותר להם להכנס, אוסר את הכניסה שלהם לדף מסוים. זה יכול להיות מצוין עבור דפים שיש בהם תוכן כפול אך הרסני עבור דפים שיש בהם תוכן חשוב. אם לא הסתכלנו בהערות, נוכל לפספס את המידע החשוב הזה – לפיכך שווה להציץ גם בהודעות.

אני מצרף כאן כמה הודעות נפוצות ומסביר עליהן.

Request is disallowed by robots.txt

כפי שהסברתי לעיל, robots.txt הוא דף מיוחד שמציין את הדפים/משאבים שאסור לבוטים להכנס אליהם. בדרך כלל מדובר בדפי מערכת או דפי לוגין שאין שום טעם שבוט יכנס אליהם. רוב הבוטים של מנועי החיפוש מכבדים את הבקשה שיש ב-robots.txt ובדרך כלל הדפים שנכנסים לשם צריכים להיות שם, אבל במידה ולא, גשו מיידית לקובץ שנמצא בדרך כלל בתיקיה הראשית ותשנו אותו בהתאם.

The page was excluded by noindex attribute

noindex היא תגית מטא הנמצאת בראש הדף ומציינת בפני הבוט של מנוע החיפוש לא לאנדקס את הדף ולא להציג אותו במנוע החיפוש. רוב הבוטים של מנועי החיפוש מכבדים את הבקשה – אבל לא תמיד. אנו משתמשים בתגית המטא הזו במיוחד במקרים של ארכיבים המכילים תוכן כפול. הצגת תוכן כפול יכולה לבלבל את הבוט של מנוע החיפוש ולפגוע במעמדו של האתר. כך למשל, אם יש לי ארכיב של הדף לפי שנים וארכיב של הדף לפני חודשים, אני אעדיף שלפחות אחד מהארכיבים יהיה noindex כיוון שהתוכן שיש בו הוא בהכרח כפול (כיוון שיש עוד ארכיב). מניעת תוכן כפול היא אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לעשות. WebMatrix מתריעה על תוכן כפול כאזהרה.

עדיף להסתכל על הדפים שיש בהם noindex ולוודא שהם באמת צריכים להשאר מחוץ לטווח השגתו של מנוע החיפוש

unnecessary redirects

הפניות בלתי נדרשות בדרך כלל נעשות בגלל הגדרות ב-htaccess (בלינוקס) או במודול rewrite (בחלונות). לעתים רבות יש צורך בהפניות האלו כדי למנוע תוכן כפול, כך למשל הוספת / בסוף הכתובת ואכיפת המדיניות הזו תיצור redirect שלהלכה אין בו צורך. אבל יש בו צורך על מנת למנוע תוכן כפול. חשוב להסתכל על הרשימה כדי לראות שאין הפניות שבאמת אין בהם צורך. בדרך כלל ברוב ההפניות יש צורך.

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק