מדריך SEO – אזהרות

‏ • Internet Israel

אזהרות בדו"ח ה-SEO של WebMatrix מסומנות במשולש צהוב עם סימן קריאה שחור:

warnings

אזהרות הן בדרך כלל בעיות הקשורות ל-SEO אך הן אינן יכולות להראות על ידי גולשים. זו טעות לחשוב שאזהרות הן פחות חמורות משגיאות. מבחינת SEO, ישנן אזהרות שיכולות להזיק לדירוג האתר במנועי החיפוטש לא פחות משגיאות. הסיבה היחידה שאזהרות נחשבות כאזהרות היא שהן לא משפיעות על חווית הביקור באתר. משתמש לעולם לא ישים לב שהדף מכיל markup בעייתי, אבל הרובוט (crawler) של מנוע החיפוש שסורק את הדף ישים לב לכך ויכול להיות שהוא יתקשה לקרוא את הדף.

אני אפרט מספר אזהרות מאד נפוצות ואראה את הדרך להתמודד איתן.

Markup

אחת האזהרות היותר נפוצות, גם בקרב אתרים שבנויים היטב היא אזהרת ה-markup. זו אזהרה שמציינת שיש בעיה עם ה-HTML עצמו של הדף. בדרך כלל בעיה של אי עמידה בתקנים. למרות שהולידטור של WebMatrix הוא לא מחמיר כמו הולידטור של ה-W3C או של כלים אחרים, הוא עדיין בודק את השגיאות הגסות שיש ב-markup. שגיאות אלו יכולות להקשות על הרובוט של מנוע החיפוש להבין מה קורה בדף וגם לעתים לגרום להתנהגות בלתי צפויה של הדף. ישנן שגיאות תחביר רבות אבל רובן הן בדרך כלל תגים שלא נסגרו היטב.

פתירה של בעית markup היא פשוטה למדי – לוחצים על השגיאה שרוצים לתקן ולוחצים על View More Details

פתרון אזהרה

אחר כך נעבור מיידית ללשונית של Content והתוכן הבעייתי יואר, כך נוכל לתקן את התחביר.

פתרון אזהרה

לאחר התיקון המתאים ניתן לבצע ריצה מחדש של הדו"ח.

זו אחת השגיאות היותר נפוצות שיש.

H1 חסר

בכל דף אחד צריכה להיות כותרת אחת (H1), כותרת חסרה היא לא בעייתית מבחינת ולידציה, אבל היא כן בעייתית מבחינת SEO ופשוט יש להוסיף את תגית H1 לכל דף.

meta tag too short\too long

לתגיות מטא יש אורך שהן צריכות לעמוד בו (אורך שונה לכל תגית) במידה והאורך גדול מדי או קצר מדי, הרובוט של מנוע החיפוש יקח מעט מדי מידע או מידע שלא התכוונו במקרה הטוב או עלול לפסול את העמוד במקרה הפחות טוב. נכון שאין חשיבות לתגיות מטא כמו בעבר, אבל הן עדיין חשובות ועדיין יש לתקן אותן.

 

ברוב המקרים יהיו לכם שגיאות markup, מבנה טכני נכון של עמוד הוא קריטי עבור SEO טוב וגם עבור פרמטרים אחרים כגון מהירות, נוחות עריכה של קוד ותמיכה בגרסאות עתידיות של דפדפנים שיתכן ולא יהיו סלחניות כלפי שגיאות בתחביר. כדאי מאד לעבור לפחות על שגיאות ה-markup ולתקן אותן.

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק