מדריך דרופל 7 – יצירת תיבה

‏ • Internet Israel

יצירת תיבה בדרופל היא פשוטה מאד – במיוחד דרך הממשק. אנו מסוגלים ליצור תיבות מרובות בדרופל, להחליט היכן ואיפה היא תוצג. הטקסט שמופיע בתיבה בדרופל הוא טקסט סטטי – והוא יכול להיות כל דבר שאנו רוצים בו.

נכנס אל ממשק הניהול ואז אל מבנה ואל תיבות, כך אנו מגיעים אל ממשק התיבות שנראה כך:

הוסף תיבה

אם נלחץ על הוסף תיבה, אנו נגיע לטופס הוספת תיבה:

טופס הוספת תיבה

תיאור התיבה מופיע בממשק התיבות, אנו יכולים למלא כותרת ותוכן – כאשר כרגע התוכן הוא טקסטואלי – בהמשך נלמד כיצד לאפשר יצירת פרטי תוכן ותיבות עם תוכן מבוסס HTML. אבל לצורך העניין ולשם הלימוד נכניס לשם טקסט בלבד – למשל דף הסבר המיועד למשתמש החדש:

הוספת טקסט לתיבה החדשה

לאחר שנמלא את התיבה בתוכן המבוקש, אנו נגלול למטה ונראה שניתן לבחור כבר עכשיו את האיזור שהתיבה תופיע בו. כזכור לכם, גם אם לא בחרנו או שבחרנו איזור אחר תמיד אפשר לשנות את בחירת האיזור אחרי כן.

מה שיותר מעניין מבחינתנו הוא מה שיש מתחת – הגדרות הראות:

בחירת איזור והגדרת ראות

באמצעות הגדרות הראות אנו יכולים לקבוע היכן התיבה תופיע. ישנם ארבעה חלקים להגדרות הראות:

עמודים

בעמודים אנחנו יכולים לקבוע היכן התיבה תופיע או היכן היא לא תופיע. אם אנו רוצים שהיא תופיע רק בעמוד מסוים, אנו נכתוב את כתובתו ונבחר Only the listed pages:

הגדרת ראות - עמודים

אנחנו יכולים להשתמש גם ב-* על מנת להכניס קטגוריה של עמודים, למשל הביטוי */term יתייחס לכל העמודים שה-URL שלהם מתחיל ב-term – כלומר לכל העמודים שמבוססים על טקסונומיה.

סוגי תוכן

אנו יכולים לקבוע שהתיבה תופיע רק בסוגי תוכן ספציפיים, אם יש לנו כמה כאלו:

הגדרת ראות - סוגי תוכן

תפקידים

אנו יכולים לקבוע שהתיבה תוצג אצל בעלי תפקידים מסוימים. כך למשל הזמנה להצטרפות יכולה להיות מוצגת רק בפני כאלו שאינם רשומים לאתר. פאנל ניהול יוצג רק עבור אלו מתפקיד מנהלים וכו' וכו'.

הגדרת ראות - תפקידים

חברי האתר

אנו יכולים לקבוע שחברי האתר הרשומים, באמצעות פאנל הניהול האישי שלהם יכולים לקבוע אם התיבה הזו תוצג.

הגדרת ראות - חברי האתר

אנו יכולים לשלב כמה כללים כרצוננו כמובן והתיבה תציית לכולם. אחרי שבחרנו את הכללים שאנו רוצים, נלחץ על שמירה. אנו חוזרים אל פאנל התיבות ואנו יכולים לראות את התיבה שלנו:

התיבה שלנו בממשק התיבות

אם נלחץ על הגדר – בתיבה שלנו ובתיבות אחרות, אנו נגיע לטופס התיבה שזהה אחד לאחד לטופס יצירת התיבה ובו נוכל לשנות את ההגדרות הקיימות.

ניתן לראות בממשק הניהול שישנן תיבות שאותן לא ניתן למחוק – תיבות שלא ניתן למחוק הן בדרך כלל תיבות שהוגדרו במודולים (רכיבים) שונים – אם אנו רוצים להעלים את התיבות האלו אנו יכולים להעביר אותן אל איזור המושבתים או להסיר את הרכיב.

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק