מדריך דרופל 7 – תפריטים

‏ • Internet Israel

אחד הדברים החזקים ביותר בדרופל היא שיטת התפריטים המצויינת שלו שמאפשרת לנו לבנות תפריטים רבים באתר המאפשרים לנו לנווט בקלות. באתר הדוגמא שלנו אני אדגים כיצד ליצור תפריטים ואסביר עליהם.

על מנת להנות מהתפריטים יש להפעיל את הרכיב, זה לא כל כך קשה – נכנסים לפאנל הניהול ואז בוחרים ברכיבים:

כניסה אל רכיבים

אחרי כן יש לאתר את Menu, לסמן לידו V:

הפעלת menu

אחרי כן יש לגלול למטה וללחוץ על 'שמור תצורה' וזה הכל! אפשר מעכשיו להשתמש ב-Menu! אם ניגש לפאנל הניהול ואז ל'מבנה', אנו נראה שיש לנו קטגוריה שנקראת 'תפריטים', אנו נלחץ עליה:

כניסה אל תפריטים

מיד יתגלה בפנינו דף שבו יש את כל התפריטים הזמינים – בואו ונראה איך הם עובדים! אחד מהם צריך להיות לכם מוכר, נחפש את תפריט ניווט ונלחץ על רשימת הקישורים:

כניסה אל רשימת קישורים

אנו נגלה רשימה קטנה של קישורים – אחד מהם הוא 'הוסף תוכן'. נראה מוכר?

קישור הוסף תוכן בממשק ובפועל

בואו ונוסיף קישור חדש לתפריט שלנו, נלחץ על 'הוסף קישור' ובפנינו יפתח דף של הוספת קישור חדש לתפריט, נמלא אותו באופן הבא: נכתוב את שם הקישור (מה שיופיע בתפריט), נכתוב את הכתובת שאנו רוצים שהקישור יגיע אליה כאשר הכתובת יכולה להיות URL חיצוני או דף בתוך האתר וטקסט הסבר:

מסך הוסף קישור

נגלול למטה ונלחץ על שמירה. המתנה קצרה ואז אנו חוזרים לדף תפריט הניווט וראו איזה פלא! נוסף קישור לדף הבית!

הקישור קיים גם בתפריט

אנו יכולים לסדר את התפריט כרצוננו באמצעות לחיצה על אייקון החיצים וגרירה שלו. ניתן להוסיף עוד ועוד פריטים כרצוננו. אפשר גם ליצור סוג תפריט חדש לחלוטין לאלו שכבר קיימים במערכת.

בואו וננסה ליצור אחד כזה! זה מאד מאד פשוט – נחזור לחלק התפריטים ונלחץ על הוספת תפריט:

הוספת תפריט

מיד נגיע לטופס יצירת תפריט, הוא לא מסובך מדי – כל מה שצריך לעשות זה להכניס את שם התפריט (באנגלית בלבד) ותיאור קצר שלו:

טופס הוספת תפריט

אחרי לחיצה על שמירה אנו נגיע אל מסך התפריט החדש, שם נוכל להוסיף קישורים חדשים.

חדי העין מביניכם ישימו לב שישנם תפריטים כמו למשל user menu שרק משתמשים רשומים יכולים לראות אותם. חלק מכם בוודאי יתהו איך אנו יכולים לוודא שתפריט מסוים יופיע באיזור מסוים? ניהול מיקומי התפריטים ואיך וכמה הם יופיעו נעשה באמצעות ניהול בלוקים. לכל תפריט יש בלוק משלו וכך אנו מנהלים כל תפריט.

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק