מדריך דרופל 7 – יצירת משתמשים

‏ • Internet Israel

לאחר ההתקנה של דרופל ויצירת התוכן אנחנו מוכנים ללמוד מעט על מערכת המשתמשים של דרופל שהיא מערכת חזקה מאד. אנחנו יכולים ליצור משתמשים חדשים, ליצור קבוצות של משתמשים (תפקידים) וכן לתת הרשאות שונות לכל קבוצה.

נכנס לפאנל הניהול של דרופל באמצעות הכנסת שם משתמש וסיסמה בפאנל הימני ואז לחיצה על ניהול. ניתן גם להגיע ישירות אל פאנל הניהול באמצעות הוספת admin/ אל שם האתר שלכם. לדוגמא: http://localhost:19474/admin 

אחרי שנכנסנו לפאנל הניהול נבחר ב'משתמשים':

פאנל ניהול - משתמשים

בדף המשתמשים אנו יכולים לראות את המשתמשים הקיימים (כרגע רק אחד, שזה אנחנו) ולהוסיף משתמש, בואו ונוסיף משתמש -ונלחץ על 'הוסף חבר':

הוסף חבר

יפתח לנו טופס פשוט שבו נוכל להוסיף משתמש חדש – נוכל לבחור לו שם משתמש, סיסמה שאותה נצטרך להקיש פעמיים וכתובת מייל – בואו ונכניס נתונים אבריטראריים וניצור משתמש פיקטיבי:

יצירת חבר חדש

בסיום מילוי הפרטים נלחץ על הצטרפות: image

וזהו! אם נחזור לרשימה אנו נוכל לראות שלרשימה התווסף לנו משתמש חדש! באמצעות הרשימה אנו יכולים למחוק את המשתמש החדש או ליצור משתמש נוסף. בואו וננסה להכנס באמצעות המשתמש החדש שלנו! נצא משם המשתמש הנוכחי שלנו באמצעות לחיצה על יציאה:

יציאה מהחשבון הנוכחי

אחרי היציאה ניכנס עם שם המשתמש החדש והסיסמה החדשה.

כניסה עם שם משתמש חדש

הדבר הראשון שאנו נשים לב אליו הוא שאין לנו גישה אל פאנל הניהול, גם אם נכניס את ה-URL של פאנל הניהול, אנו נקבל דף של גישה חסומה.

גישה חסומה

מה שכן, אנו יכולים להכנס אל קישור 'החשבון שלי' ושם לבחון את ההיסטוריה שלנו (כמה זמן אנחנו חברים באתר) ולשנות את הסיסמה שלנו ואת המייל שלנו. לא מלהיב במיוחד, הלא כן? למה לי בדיוק להרשם לאתר? בדיוק בשביל זה יש את מערכת ההרשאות של המשתמשים שעליה נלמד במאמר אחר.

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק