מדריך דרופל 7 – יצירה ועריכה של פרטי תוכן

‏ • Internet Israel

על מנת להריץ את האתר שלנו נפתח את תוכנת וובמטריקס, נכנס לאתרים שלנו:

מסך הפתיחה של וובמטריקס

ואז נבחר באתר הדרופל שלנו:

בחירה באתר הדרופל במסך הפתיחה של וובמטריקס

ואחרי כן נלחץ על Run:

הרצת אתר דרופל מתוך וובמטריקס

יפתח לנו הדפדפן עם האתר הראשוני של דרופל 7:

האתר הראשוני של דרופל 7

כרגע האתר נראה עגום למדי, בואו ונכניס לו תוכן! על מנת להכנס לפאנל הניהול, אנו נקליד את שם המשתמש והסיסמה בצד ימין ונלחץ על כניסה. שם המשתמש והסיסמה של מנהל האתר הוגדרו עוד בתהליך ההתקנה של האתר ובוודאי יש לכם אותם.

כניסה לפאנל הניהול

אחרי ההרשמה המוצלחת אנו חוזרים לדף העגום משהו ולוחצים על 'ניהול', זה יביא אותנו לפאנל הניהול של דרופל 7, אנו נבחר בו ב-תוכן:

יצירת תוכן

מיד נגיע לדף שבו אנו יכולים לערוך ולהוסיף תוכן. בואו וניצור דף תוכן לדוגמא ונלחץ על הוסף תוכן:

הוספת תוכן

מיד נגיע לדף המתריע שאנו צריכים להוסיף סוג תוכן. באופן עקרוני בדרופל יש כמה וכמה סוגי תוכן שאנחנו יכולים לקבוע אותם – למשל סוג תוכן מסוג 'דף רגיל' או 'דף קטלוגי'. סוגי התוכן יוסברו באופן נרחב כאשר אני אדון ב-CCK, אבל כרגע אנו נעשה את זה בצורה אוטומטית:

יצירת סוג תוכן

אחרי הלחיצה אנו נגיע לדף שבו אנו אמורים להגדיר את סוג התוכן שלנו, נכתוב את השם Simple page – חשוב לכתוב באנגלית דווקא.

יצירת סוג תוכן

אפשר לכתוב תיאור אבל לא חייבים, נגלול למטה ונלחץ על 'שמור סוג תוכן'. לאחר המתנה קצרצרה אנו נראה שנוסף לנו סוג תוכן חדש:

סוג תוכן חדש

אחרי שהוספנו סוג תוכן, אנו יכולים להוסיף תוכן. אפשר לחזור אל חלק התוכן באמצעות התפריט הימני או באמצעות לחיצה על מקשי החזור בדפדפן – מה שנוח לכם. יגיע היום שבו אתם תכירו היטב את התפריט הימני ותשתמשו בו כל הזמן. אחרי שהגענו אל התוכן נלחץ על 'הוסף תוכן' ונגיע לעמוד הזה:

עמוד יצירת התוכן

זה עמוד של תוכן בסיסי, מה שחשוב הוא שלכל תוכן חייבת להיות כותרת. אפשר להוסיף תוכן, אם נגלול למטה אנו נראה שיש עוד אפשרויות שאפשר למלא:

אפשרויות תוכן נוספות

מידע על המהדורה – פה אנו יכולים למלא מידע שלא יראה על ידי המשתמש בנוגע לגרסה הנוכחית של העריכה. המידע יישמר בלוג הרלוונטי לתוכן הזה.

מידע על המחבר – פה אנו יכולים לשנות את שם המחבר ואת התאריך שבו נכתב התוכן. במידה ולא נגענו שם, יופיע השם שלנו (admin או כל שם אחר שבו בחרתם בשלב ההתקנה) והתאריך של היום.

אפשרויות פרסום – פה אפשר לקבוע למשל אם המאמר יהיה דביק ברשימות שונות, כאשר הכוונה ל'דביק' היא שהוא תמיד יופיע בראש כל רשימה, גם אם היא מבוססת על תאריך. ניתן לקבוע אם המאמר יהיה בחזקת טיוטה או כבר מפורסם והאם להציבו בדף הראשי. אם לא ניגע כלל באפשרויות הפרסום המאמר יופיע בעמוד הראשי ויהיה מפורסם.

אנו יכולים לבחור להציג בתצוגה מקדימה את המאמר טרם השמירה או פשוט לשמור (לפרסם, אם באפשרויות פרסום שמנו V ליד ה'פרסום').

בואו ונשמור, אנו נמתין פרק זמן קצר ואז אנו נעבור באופן אוטומטי אל הדף החדש שיצרנו, מזל טוב לנו!

דף הדוגמא שלנו

אם נחזור אל הדף הראשי (נלחץ על האייקון או הכותרת) אנו נראה שיש לנו רשימה בת פריט אחד – הפריט שזה עתה יצרנו!

העמוד הראשי של דרופל 7 - עכשיו עם פריט תוכן

 

בואו וננסה ליצור עוד תוכן, הפעם היצירה תהיה קלה כי כבר יש לנו סוג תוכן אחד, נכנס שוב לפאנל הניהול (לחיצה על ניהול בתפריט הימני) אפשר גם ללחוץ על 'הוסף תוכן' מהתפריט הימני. אם ניצור עוד תוכן ונסתכל על הדף הראשי נוכל לראות שגם הוא נוסף לדף הראשי:

דף דוגמא נוסף בעמוד הראשי

עריכת פרטי תוכן דרך ממשק הניהול

על מנת לערוך או למחוק פרטי תוכן, אנו נכנס לפאנל הניהול ומשם אל 'תוכן'. כאשר יש לנו תוכן אנו נראה טבלה המציגה את כל התכנים באתר שבאמצעותה ניתן לערוך או למחוק את התכנים.

עריכת פריט תוכן מהממשק

אם נלחץ על כותרת פריט תוכן כלשהו, אנו נגיע אליו.

עריכת פריט תוכן מתוך הלשונית

ניתן גם לערוך/למחוק פריט תוכן באופן אינדבדואלי. אם אנו נכנסים אליו כאשר אנחנו רשומים במערכת (logged in) אנו נראה בכל פריט תוכן שתי לשוניות:

עריכת פריט תוכן מהלשונית

באמצעות הלשונית הזו ניתן לערוך ולמחוק את פריט התוכן.

תגיות: , , ,

רן בר-זיק

מתכנת PHP מנוסה ובעל ידע רב בפיתוח לאינטרנט על בסיס LAMP. מומחה במערכות דרופל, ג'ומלה ו-וורדפרס. שולט היטב בכל מה שקשור לפרונט אנד: JavaScript: jQuery ו-MooTools,ActionScript 2/3 וכמובן HTML 5 + CSS 3.אינטרנט ישראל: www.internet-israel.com

תגובות בפייסבוק